Za wysokie progi. Orzeł Janowiec odpada z pucharu

2014-09-18 08:18:22(ost. akt: 2014-09-18 08:51:51)

Autor zdjęcia: Jerzy Boczkowski

W środę (17 września) w meczu 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski Orzeł Janowiec Kościelny uległ na własnym stadionie III ligowemu Sokołowi Ostróda aż...0:9 (0:4)
Za wysokie progi, nie do przejścia okazała się 1 runda Wojewódzkiego Pucharu Polski. Rywal Orła Sokół Ostróda to zespół III ligi, zdobywca Pucharu z ubiegłego roku.

Trener Orła Piotr Saternus z różnych względów nie mógł skorzystać z gry kilku czołowych zawodników. W składzie zabrakło Dawida Szypulskiego, Kamila Rutkowskiego, Mariusza Rólki, Grzesia Mroza czy też Mariusza Łochnickiego. Sokół spotkanie z Orłem potraktował poważnie i mimo iż trener ostródzian Wojciech Tarnowski nie wystawił swego najsilniejszego składu to i tak wystarczyło to na gospodarzy.

Spotkanie od początku rozgrywane było pod dyktando Sokoła. Już po ośmiu minutach goście z Ostródy pokazują kto rządzi w tym meczu i prowadzą 2:0 po celnych trafieniach Piotrów Wypniewskiego i Piceluka.

Do końcowych minut pierwszej połowy wynik długo nie ulegał zmianie. Sokół mimo przewagi dalszych goli nie strzelał. W końcówce tej części gry daje o sobie znać napastnik gości Krzysztof Filipek to on w krótkim odstępie czasu zdobywa dwa kolejne gole dla swego zespołu i wysokim prowadzeniem 4:0 dla gości zakończyła się pierwsza tego spotkania.

Po zmianie stron show Krzysztofa Filipka trwa nadal. Zawodnik ten zdobywa swoje kolejne cztery gole. Najładniejszą bramkę ujrzeli kibice na 10 minut przed zakończeniem spotkania. Krystian Słowicki z Sokoła ładnym technicznym uderzeniem w samo okienko pokonał bramkarza Orła.

Orzeł robił co mógł, goście grali pressingiem i wysoko postawioną obroną która była nie do przejścia dla gospodarzy. Z łatwością przedostawali się w pole karne i nasz golkiper Łukasz Radzikowski dwoił się i troił lecz nie był w stanie zapobiec utracie tylu goli. Orzeł groźną akcję przeprowadził w 60 min. po której to kapitan zespołu Paweł Szypulski trafił w słupek bramki gości strzeżonej przez Kamila Hrynowieckiego.

Sokół Ostróda wygrał z Orłem Janowiec Kościelny pucharową potyczkę 9:0. Zwycięstwo zasłużone nie podlegające dyskusji już od pierwszego gwizdka sędziego. Orzeł Janowiec miał pecha, trafił na silnego rywala od razu w 1 rundzie i musiał pożegnać się z Pucharem.