Remis Orła na inaugurację sezonu

2014-03-30 13:58:55(ost. akt: 2014-04-02 09:04:34)

W sobotę (29 marca) w inauguracyjnym meczu rundy wiosennej Orzeł Janowiec Kościelny zremisował na wyjeździe w Radomnie z miejscowym Radomniakiem 3:3 (1:2)
Wznowili rozgrywki rundy wiosennej w V lidze piłkarze Orła Janowiec Kościelny. W swoim pierwszym ligowym występie zremisowali na wyjeździe z beniaminkiem ligi Radomniakiem Radomno 3:3.

Gospodarze spotkania Radomniak Radomno zagrał bardzo ambitnie, twardo, walczył na całej długości boiska. Prosta piłka, długie podania sprawiały sporo zamieszania w defensywnie janowieckiego Orła.

Pierwszego gola zdobywa Radomniak w 10 min. po błędzie obrony gości. Przemysław Górzyński bez problemu zdobywa prowadzenie. Pięć minut później rzut karny dla gospodarzy. Uderzenie i dobitkę Wojciecha Ziółkowskiego broni golkiper Orła. Wyrównuje nowy nabytek w zespole gości Grzegorz Mróz ładnym uderzeniem z dystansu, piłka po drodze ociera się o obrońcę Radomniaka i wpada do siatki. W 26 min. kolejny rzut karny dla gospodarzy. Tym razem ten fragment gry wykonywał Jacek Cichocki, który się nie pomylił i Radomniak do przerwy prowadził 2:1.

Po przerwie obraz gry ulega zmianie Orzeł częściej jest w posiadaniu piłki i stwarza groźne sytuacje pod bramką gospodarzy. Ładnym i celnym uderzeniem z dystansu popisuje się Paweł Szypulski w 52 min. i straty w meczu zostały odrobione. Radosław Skonieczka z Radomniaka otrzymuje od arbitra spotkania drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną i opuszcza plac gry.

Orzeł gra w przewadze, aktywny w tym spotkaniu Paweł Szypulski strzela kolejnego gola dla Orła lobując wysuniętego z bramki golkipera gospodarzy i piłkarze z Janowca obejmują prowadzenie w tym spotkaniu. Niestety w 77 min. ze stałego fragmentu gry tracimy trzeciego gola. Ładnym uderzeniem z ponad 20 m. popisuje się Piotr Grabowski i remisem 3:3 kończy się te spotkanie.

Mecz do końca prowadzony był w szybkim tempie. Jeden jak i drugi zespół miał swoje okazje do zmiany rezultatu. W Orle Paweł Szypulski trafił w poprzeczkę, a Kuba Rogowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Dobre spotkanie w zespole Orła zagrali nowi zawodnicy Grzesiu Mróz i Kuba Rogowski. Orzeł zwłaszcza w drugiej połowie pokazał dobrą piłkę i z nadzieją obserwować będziemy ten zespół w kolejnych swoich ligowych występach.