Ruszyła budowa hotelu i bazy wioślarskiej

2010-03-24 00:00:00

Po długich miesiącach oczekiwania mieszkańcy Iławy w końcu doczekali się rozpoczęcia budowy hotelu przy ulicy Dąbrowskiego. Tuż obok, nad brzegiem Jezioraka powstaje baza wioślarska. Zobacz zdjęcia.

Z przyjściem wiosny rozpoczęły się w Iławie kolejne, ważne dla miasta inwestycje. Pusty teren po byłych Zakładach Drobiarskich przy ulicy Dąbrowskiego w końcu zapełnia się sprzętem budowlanym — tak oto rozpoczęła się budowa hotelu Grand Hotel Tiffi. Z kolei dosłownie kilkanaście metrów od tej budowy, tuż nad brzegiem Jezioraka, przed Dziką Plażą, już można zobaczyć wykopany głęboki dół — w tym miejscu niedługo powstanie baza wioślarska z prawdziwego zdarzenia.

Budowa hotelu rozpoczęła się i tak dużo później, niż zaplanowano. Jednak ważne, że w ogóle się rozpoczęła. Koparki równają teraz teren pod przyszły hotel, rozbierane są także ostatnie zachowane budynki, gdzie jeszcze niedawno mieściła się baza iławskich wioślarzy.


••• Nad Jeziorakiem, tuż przed Dziką Plażą kilkanaście dni temu rozpoczęły się prace budowlane związane z przyszłą bazą wioślarską. Na razie, podobnie jak w przypadku hotelu, przygotowywany jest grunt pod inwestycję.

zico
ilawa@gazetaolsztynska.pl
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5