Nowy most połączy Mały i Duży Jeziorak

2010-04-01 00:00:00

W 2011 roku rozpocznie się budowa nowego mostu na ulicy Konstytucji 3 Maja. Poinformował o tym na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Włodzimierz Ptasznik. Zobacz zdjęcia z sesji!

Burmistrz Ptasznik nawiązał do budowy nowego mostu odpowiadając na pytanie Romana Groszkowskiego. Radny chciał się dowiedzieć czy i kiedy jest szansa na odnowę po zimie kładki dla pieszych przy moście łączącym Mały i Duży Jeziorak. Włodzimierz Ptasznik zlecił wykonanie poprawek na kładce obecnemu na sesji Jarosławowi Pruchniewskiemu, kierownikowi wydziału bieżącego utrzymania.

— Obecnie robiony jest projekt na nowy most. Są cztery warianty i wybierzemy prawdopodobnie ten najdroższy, ale i najładniejszy, wart cztery i pół miliona złotych. Myślę, że będzie to most z prawdziwego zdarzenia. W 2011 roku rozpoczniemy jego budowę. Wtedy prawdopodobnie problem tej kładki zniknie zupełnie. Przejście dla pieszych i przejazd samochodów to jedno. Drugie zaś to połączenie Małego Jezioraka z Dużym. Po przebudowie mostu prześwit będzie szerszy i wyższy czyli będzie wreszcie tak, jak powinno to wyglądać — powiedział na sesji Ptasznik.
Uwaga! To jest archiwalny artykuł. Może zawierać niaktualne informacje.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5