I znowu pijane matki! Jedna w Suszu, druga w Iławie

2023-09-13 20:27:00(ost. akt: 2023-09-13 20:32:23)
zdjecie ilustracyjne

zdjecie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Są zależne od rodziców, potrzebują opieki, bezpieczeństwa i miłości. Jednak nie zawsze mogą na nią liczyć przy swoich mamach. Dzięki reakcji świadków i interwencji policjantów, dzieci trafiły do trzeźwych opiekunów. Natomiast postępowaniem kobiet w najbliższym czasie zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.
Kiedy oficer dyżurny odbiera kolejny telefon nigdy nie wie kogo usłyszy po drugiej stronie. Tym razem okazało się, że z prośbą o pomoc zadzwonił asystent rodziny. Kobieta oświadczyła, że przyszła do jednej z rodzin w Suszu. Podczas spotkania, rozmawiając z 35 -latką wyczuła od niej alkohol. Dodała, że mieszkanka Susza pod opieką miała niepełnosprawnego syna. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce interwencji. Badanie alkomatem 35 – latki wskazało 2 promile alkoholu w jej organizmie. Funkcjonariusze przekazali chłopca pod opiekę trzeźwej cioci, która przybyła na miejsce.

Natomiast godzinę później do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwonił kurator sądowy. Funkcjonariusze po dojechaniu na miejsce potwierdzili informacje. Okazało się, że 37– latka „opiekuje się” swoim 3 – letnim synkiem. Badanie alkoblow mieszkanki Iławy pokazało, że kobieta ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Chłopcem zajęła się trzeźwa ciocia.

Obie mieszkanki powiatu iławskiego w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą musiały tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.
Policjanci apelują do rodziców i opiekunów o zachowanie trzeźwości i zdrowego rozsądku. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Iława
red.
ilawa@gazetaolszynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5