Szpital w Iławie ma nowy sprzęt medyczny. Już służy pacjentom [zdjęcia]

2023-02-01 12:00:56(ost. akt: 2023-02-01 12:52:04)
Nowy sprzęt już służy pacjentom iławskiego szpitala

Nowy sprzęt już służy pacjentom iławskiego szpitala

Autor zdjęcia: arch. szpitala powiatowego w Iławie

POWIAT\\\ Przewoźny aparat RTG ze stacją opisową, aparat do hemodiafiltracji, defibrylatory (3 sztuki), a także aparat USG. Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie nie ukrywa radości po zakupie nowego sprzętu, z którego już korzystają jego pacjenci.

— Dobre wiadomości na początek tygodnia. Z radością informujemy, że sfinalizowaliśmy zakupy sprzętu z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, na który aplikowaliśmy u Artura Chojeckiego, wojewody warmińsko-mazurskiego w 2022 roku. Dziękujemy — poinformował w poniedziałek (30 stycznia) Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie.

— Po uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku i podpisaniu umowy o dofinansowanie mogliśmy zakupić dla naszych Pacjentów nowoczesną aparaturę diagnostyczną i sprzęt medyczny służący ratowaniu życia oraz przeznaczony do prowadzenia terapii nerkozastępczych: przewoźny aparat RTG ze stacją opisową, aparat do hemodiafiltracji, defibrylatory – 3 szt., aparat USG. Całkowita wartość inwestycji to 1 022 091,62 zł. Dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 wynosi 1 000 000,00 zł, a wkład własny: 22 091,62 zł — podaje iławski szpital.

Zakupiony sprzęt medyczny już służy pacjentom leczonym z powodu zakażenia SARS-CoV-2, osobom borykającym się z powikłaniami po przejściu COVID-19 oraz chorym hospitalizowanym w oddziałach szpitala.

Kilka słów o zakupionym sprzęcie:

Przewoźny aparat RTG ze stacją opisową – mobilny aparat do wykonywania zdjęć rentgenowskich tuż przy łóżku pacjenta bez potrzeby przemieszczania chorego do innych pomieszczeń placówki. Aparat pozwala na skuteczną diagnostykę chorób dróg oddechowych oraz płuc, w tym zmian wywołanych przez COVID-19.

Aparat do hemodiafiltracji – urządzenie do stosowania technik nerkozastępczych, metody leczenia krytycznie chorych z ostrym uszkodzeniem nerek.

Defibrylatory – sprzęt medyczny ratujący życie w stanach jego bezpośredniego zagrożenia, który przywraca prawidłowy rytm serca i jest jednym z najważniejszych elementów resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Aparat USG – nowoczesny aparat ultrasonograficzny wyposażony w odpowiednie sondy diagnostyczne oraz oprogramowanie pozwalające na precyzyjną diagnostykę zmian na wczesnym etapie rozwoju.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5