Brutalny rozbój w pow. iławskim. "Kopali po głowie oraz całym ciele, a do dalszej agresji zagrzewała ich 30–latka" - podaje policja

2023-02-01 10:13:31(ost. akt: 2023-02-01 11:07:31)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

POWIAT\\\ O tymczasowym aresztowaniu zadecydował sąd rejonowy w Iławie wobec dwóch mężczyzn, a prokurator o dozorze dla ich koleżanki. — Mieszkańcy powiatu iławskiego pobili zgłaszającego, po czym zabrali mu portfel oraz telefon. W najbliższym czasie cała trójka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem — mówi st. asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Lubawscy policjanci zostali poinformowani o rozboju.
— Zgłaszający oświadczył, że został mocno pobity i okradziony. Dodał, że nie da rady dotrzeć na policję, bo nie widzi na oczy po uderzeniach w głowę — mówi oficer prasowa komendy powiatowej policji w Iławie.

— Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili, że do domu pokrzywdzonego przyszło dwóch mężczyzn oraz kobieta. W pewnej chwili 35–latek ze swoim starszym kolegą z niewiadomej przyczyny zaczęli bić mieszkańca Lubawy oraz kopać go po głowie oraz całym ciele, a do dalszej agresji zagrzewała ich 30–latka — relacjonuje st. asp. Joanna Kwiatkowska.

— W trakcie uderzania zgłaszającego jeden z mężczyzn zażądał od niego 65 zł za sprzedany wcześniej tytoń. Kiedy pokrzywdzony nie odpowiadał, 35–latek wspólnie ze swoim kolegą wykorzystując jego stan przeszukali odzież i zabrali mu telefon komórkowy, a także portfel z zawartością dowodu osobistego, karty do bankomatu oraz 50 zł — dodaje rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców rozboju. Okazali się nimi mężczyźni w wieku 35 i 40 lat oraz ich znajoma 30–latka. Cała trójka została zatrzymana i osadzona w policyjnej celi.

— W związku z powyższym funkcjonariusze na podstawie zgromadzonych materiałów przedstawili sprawcom rozboju zarzuty, a sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt. Natomiast 30–latka będzie musiała stawiać się 3 razy w tygodniu w jednostce policji, musi informować funkcjonariuszy o każdym zamierzonym wyjeździe poza miejsce zamieszkania na okres dłuższy niż 5 dni oraz o terminie powrotu. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę nawet do 12 lat pozbawienia wolności — wyjaśnia st. asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5