Gość specjalny odwiedził iławską "Dwójkę"! "Wystąpienie Moniki Jackiewicz zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich" [zdjęcia, wideo]

2022-10-27 09:19:17(ost. akt: 2022-10-27 10:28:05)
Monika Jackiewicz i społeczność szkolna SP2 w Iławie, w tym zaprzysiężeni uczniowie-sportowcy

Monika Jackiewicz i społeczność szkolna SP2 w Iławie, w tym zaprzysiężeni uczniowie-sportowcy

Autor zdjęcia: materiały SP2 Iława

SPORT\\\ Na początku października w Szkole Podstawowej nr 2 w Iławie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy 4, sportowej, która została zaprzysiężona na reprezentantów tej placówki oświatowej. W uroczystości uczestniczyła specjalnie na nią zaproszona Monika Jackiewicz, znakomita polska lekkoatletka.

— Młodzi zawodnicy w szczególny sposób obchodzili ten dzień. Na zaproszenie nauczycieli wychowania fizycznego przyjechała do nas brązowa medalistka mistrzostw Europy w Monachium, pani Monika Jackiewicz — relacjonują nauczyciele z "Dwójki".

Przypomnijmy przy okazji, że reprezentantka Polski Monika Jackiewicz właśnie w Iławie, w trakcie Iławskiego Półmaratonu 2022, zdobyła w tym roku wicemistrzostwo kraju w biegu na dystansie półmaratonu. Ciekawostką jest fakt, że biegaczka pochodzi z... powiatu iławskiego! A dokładnie z miejscowości Kazanice w gminie Lubawa.

— Dzięki tej wspaniałej wizycie klasy sportowe wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu. Ślubowanie oraz wystąpienie pani Moniki, w którym opowiedziała o drodze do swojego sukcesu, zrobiło ogromne wrażenie na wszystkich uczestnikach tego miłego spotkania. Życzymy wielu sukcesów pani Monice i dzieciom, które zaczynają lub kontynuują swoją przygodę ze sportem — dodają pedagodzy, organizatorzy wydarzenia z SP2.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl
źródło: SP2 Iława2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5