Mamy lidera, a właściwie — liderów. Krajobraz po piłkarskim weekendzie [wyniki, tabele]

2022-09-20 08:04:46(ost. akt: 2022-09-20 09:28:22)
Beniaminek Constract Lubawa idzie jak burza. Podopieczni trenera Dawida Mederskiego odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu w klasie okręgowej (gr. 2). Tym razem — i to na wyjeździe — pokonali Naki Olsztyn 3:2

Beniaminek Constract Lubawa idzie jak burza. Podopieczni trenera Dawida Mederskiego odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu w klasie okręgowej (gr. 2). Tym razem — i to na wyjeździe — pokonali Naki Olsztyn 3:2

Autor zdjęcia: arch. Constractu Lubawa

PIŁKA NOŻNA\\\ Na pięć lig, w których grają drużyny z powiatu iławskiego (w tym dwie grupy A klasy), w aż trzech na prowadzeniu są właśnie zespoły jeżdżące pojazdami z rejestracją NIL. To GKS Wikielec (IV liga), Constract Lubawa (okręgówka) oraz Zamek Szymbark (B klasa).
Jak co tydzień, publikujemy krajobraz po piłkarskim weekendzie — od IV ligi do B klasy, czyli wszędzie tam, gdzie są zespoły z powiatu iławskiego (łącznie z Ewingami Zalewo, które od tego sezonu nie grają w gr. 4 A klasy, tylko w gr. 2). Poniżej wyniki ostatnich meczów i tabele.

IV LIGA


• GKS Wikielec — Znicz Biała Piska 2:1 (1:1)
1:0 — Kentaro (2 k), 1:1 — Rutkowski (24 sam.), 2:1 — Kacperek (72 k)

• Motor Lubawa — Mrągowia Mrągowo 2:5 (0:3)
0:1 — Kuśnierz (43), 0:2 — Rybkiewicz (44), 0:3 — Kosek (45), 0:4 — Wypniewski (47), 0:5 — Skonieczka (63), 1:5 — Szczepański (75), 2:5 — Goździejewski (87)

• Jeziorak Iława — Huragan Morąg 5:1 (3:0)
1:0 — Kuciński (6), 2:0 — Sagan (11), 3:0 — Stankiewicz (25, sam.), 4:0 — Imamoto (58), 5:0 — Kwiatkowski (70), 5:1 — Stankiewicz (84)


POZOSTAŁE WYNIKI 7 KOLEJKI:
• Rominta Gołdap — Polonia Iłowo 1:0 (0:0)
1:0 — Radzikowski (58)

• Mamry Giżycko — Polonia Lidzbark Warmiński 1:6 (1:6)
0:1 — Dziemidowicz (6), 0:2 — Karłowicz (10), 0:3 — Sobolewski (13), 0:4 — Karłowicz (23), 0:5 — Bogdański (28), 0:6 — Karłowicz (33), 1:6 — Pluciński (34)

• Olimpia Olsztynek — Granica Kętrzyn 0:3 (0:2)
0:1 — Zawalich (5), 0:2 — Turczyn (17), 0:3 — Czarniakowski (80)

• Pisa Barczewo — DKS Dobre Miasto 0:6 (0:3)
0:1 — Hioki (5), 0:2 — Nakielski (27), 0:3, 0:4 — Chojnowski (30, 51), 0:5 — Bendyk (60), 0:6 — Szafrański (78)

• Olimpia II Elbląg — Tęcza Biskupiec 1:3 (0:3)
0:1 — Podgórski (9), 0:2 — Malanowski (24), 0:3 — Gołębiowski (28), 1:3 — Kordykiewicz (90+1)

PO 7 KOLEJKACH
1. Wikielec 16 15:6
------------------------------
2. Polonia 15 23:11
3. Mamry 15 19:13
4. Mrągowia 15 17:11
5. Jeziorak 14 19:10
6. Znicz 11 18:12
7. Dobre Miasto 10 18:13
8. Granica 9 13:11
9. Motor 9 12:14
10. Tęcza 7 8:12
11. Polonia 7 10:15
12. Rominta 7 9:19
13. Olimpia O. 7 8:13
14. Olimpia E. II 7 15:18
15. Pisa 5 9:22
16. Huragan 4 11:24

KLASA OKRĘGOWA, GR. 2


• Unia Susz — Drwęca Nowe Miasto Lub 0:2 (0:1)
0:1 — Radomski (37), 0:2 — Gula (67 karny)

• Czarni Rudzienice — Błękitni Orneta 1:0 (1:0)
1:0 — Karczewski (6)

• Naki Olsztyn — Constract Lubawa 2:3 (1:2)
1:0 — Milewski (4), 1:1 — Rykaczewski (30), 1:2 — Licznerski (36), 1:3 — Banach (60), 2:3 — Kopciński (89)

Beniaminek Constract Lubawa idzie jak burza. Podopieczni trenera Dawida Mederskiego odnieśli siódme zwycięstwo z rzędu. Tym razem — i to na wyjeździe — pokonali Naki Olsztyn 3:2.
Do sporej niespodzianki doszło w Suszu, gdzie tamtejsza Unia przegrała z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie 0:2. Gospodarze mogli przegrać wyżej, ale przy rzucie karnym w 61 min Błażeja Radomskiego obronną ręką wyszedł bramkarz Unii, Karol Chodowiec.
W spotkaniu Czarni Rudzienice — Błękitni Orneta (1:0), karnego w 53 minucie dla gości nie wykorzystał Michał Kurywczak.

POZOSTAŁE WYNIKI 7 KOLEJKI:

• Iskra Narzym — Płomień Turznica 4:3 (1:0)
0:1 — B. Sadowski (40), 1:1 — Cieszkowski (56 karny), 2:1 — Krzyżanowski (59), 3:1 — Arczewski (73), 3:2 — Klimecki (88), 4:2 — S.Rynkowski (90), 4:3 — Kiljański (90+5)

• Polonia Pasłęk — Ossa Biskupiec Pomorski 3:2 (1:0)
1:0, 2:0, 3:0 — Lenart (4, 71 karny,78), 3:1 — Foj (80), 3:2 — Kacperkiewicz (90+3)

• Kormoran Zwierzewo — Barkas Tolkmicko 1:1 (1:0)
1:0 — T. Śnieżawski (4), 1:1 — Włodarczyk (67)

• Zatoka Braniewo — Start Nidzica 5:2 (3:0)
1:0 — Wieliczko (12), 2:0 — Opalach (33), 3:0 — Grzyb (42), 4:0, 5:0 — Szpakowski (56, 65), 5:1, 5:2 — Godlewski (69, 81)

• Radomniak Radomno — Delfin Rybno 2:3 (1:1)
0:1 — Orzechowski (37), 1:1 — Lewicki (44), 2:1 — Bartnicki (57), 2:2 — Pieszkowski (68), 2:3 — Kwaśniewski (75)

PO 7 KOLEJKACH
1. Constract 21 26:9
2. Iskra 16 16:9
3. Zatoka 13 22:12
4. Ossa 13 17:7
5. Naki 12 30:17
6. Polonia* 10 15:14
7. Kormoran 10 17:21
8. Unia 10 11:17
9. Płomień 9 22:20
10. Czarni 8 16:24
11. Barkas 8 13:19
12. Start 8 20:18
13. Drwęca 7 12:26
14. Delfin* 6 13:18
15. Radomniak 6 17:32
16. Błękitni 1 9:23
* mecz mniej

A KLASA


Grupa 2
• MKS Miłakowo — Ewingi Zalewo 3:1

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:
• Warmiak Łukta — Jastrząb Ględy 0:6
• Piast Wilczęta — Kormoran Bynowo 3:2
• Syrena Spomlek Młynary — Pama Powodowo 5:1
• LKS Tyrowo — Agat Jegłownik 0:4
• Wałsza Pieniężno — Tęcza Miłomłyn 3:2
• Dąb Kadyny — Pomowiec Gronowo Elbląskie 3:2

PO 6 KOLEJKACH
1. Dąb 18 23:10
2. Agat 14 17:5
3. Pama 13 21:9
4. Jastrząb 13 14:6
5. Miłakowo 11 11:9
6. Ewingi 10 7:7
7. Wałsza 10 15:16
8. Tęcza 9 16:8
9. Syrena 9 13:8
10. Pomowiec 6 13:17
11. Piast 6 11:20=
12. Tyrowo 3 13:19
13. Kormoran 0 7:14
14. Warmiak 0 3:36

Grupa 4

• Avista Łążyn — Wel Lidzbark Welski 0:2
• Osa Ząbrowo — LZS Frednowy 1:1
• Orzeł Ulnowo — Grunwald Gierzwałd 3:0
• MKS Działdowo — Mały Jeziorak Iława 8:1
• Jordan Kazanice — Żak Jamielnik 1:0

POZOSTAŁE WYNIKI 6 KOLEJKI:
• Vel Dąbrówno — KS Mroczno 1:2
• Orzeł Janowiec Kościelny — Gmina Kozłowo 3:1

PO 6 KOLEJKACH
1. Działdowo 18 37:7
2. Orzeł J. 18 24:3
3. Wel 12 13:7
4. Avista 10 12:20
5. Osa 10 9:10
6. Frednowy 10 14:17
7. Jordan 9 10:15

8. Kozłowo 9 17:13
9. Mroczno 9 12:13
10. Orzeł U. 6 14:15
11. Żak 6 9:12
12. Grunwald 4 7:13
13. Vel 3 9:22
14. Mały Jeziorak 0 3:23

B KLASA (gr. 3)


• Mewa Smykowo — Zamek Szymbark 1:3
Olimpia Kisielice — Orzyc Janowo 1:1
Drewneks Sampława — Zamek Kurzętnik 5:0
• Leśnik Nowe Ramuki — Torpeda Rożental 5:1

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI:
• Wicher Gwiździny — Iskra Smykówko 0:2
• Wel AT4B Bratian — Agricola Mierki 1:3

PO 5 KOLEJKACH
1. Zamek Sz. 15 24:3
2. Olimpia 13 23:4
3. Drewneks 13 18:5

4. Agricola 13 10:2
5. Orzyc 10 10:6
6. Leśnik 9 12:13
7. Torpeda 4 9:16
8. Zamek K. 3 7:20
9. Iskra 3 6:13
10. Mewa 3 12:17
11. Wicher 1 6:18
12. Wel 0 4:24

zico, JK
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5