Krajobraz po piłkarskim weekendzie. Sprawdzamy wyniki i tabele od IV ligi do B klasy

2022-09-06 08:42:54(ost. akt: 2022-09-12 16:03:01)
Zamek Szymbark jest liderem gr. 3 warmińsko-mazurskiej B klasy

Autor zdjęcia: arch. Zamka Szymbark

PIŁKA NOŻNA\\\ Podajemy komplet rezultatów ostatnich kolejek i tabele lig, w których grają zespoły z powiatu iławskiego.

IV LIGA

W najciekawszym spotkaniu kolejki GKS Wikielec podejmował Polonię Lidzbark Warmiński. Goście już w drugiej minucie mogli wyjść na prowadzenie, ale piłka po strzale Karłowicza zatrzymała się na poprzeczce. Gospodarze objęli prowadzenie w 29. min (Kujawa popisał się ładnym technicznym uderzeniem), a po przerwie dorzucili jeszcze dwa gole.

— Goście mieli swoje sytuacje, ale o naszym zwycięstwie zdecydowała konkretność przy uderzeniach — ocenił Damian Jarzembowski, trener GKS-u. — W tym byliśmy lepsi, ale w sam mecz za dobrze nie weszliśmy, bo proste straty powodowały, że przeciwnik miał swoje akcje — dodaje szkoleniowiec.

Po tym spotkaniu pracę stracił Czesław Żukowski, trener Polonii, a klub z Lidzbarka Warmińskiego już wczoraj podał do publicznej wiadomości, że jego następcą został iławianin Wojciech Figurski.

Jeziorak w 5. kolejce grał derby powiatu iławskiego — w Lubawie mierzył się z Motorem. — W 66 minucie na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą Adriana Zasuwy. 10 minut później wyrównał Hubert Leszczenko. Spotkanie z powodu urazu przedwcześnie zakończył Radosław Galas — czytamy na klubowym portalu www.jeziorakilawa.pl.
Jak nam przekazał dzisiaj Galas, dzisiaj i jutro czekają go szczegółowe badania kontuzjowanego kolana.

• GKS Wikielec - Polonia Lidzbark Warmiński 3:0 (1:0)
1:0 - Kujawa (29), 2:0 - Kentaro (60), 3:0 - Otręba (87)

• Motor Lubawa - Jeziorak Iława 1:1 (0:0)
1:0 - Zasuwa (66), 1:1 - Leszczenko (76)

POZOSTAŁE WYNIKI 5 KOLEJKI:
• Rominta Gołdap - Tęcza Biskupiec 0:2 (0:1)
0:1 - Burzyński (39), 0:2 - Podgórski (90)

• Mamry Giżycko - DKS Dobre Miasto 3:4 (0:2)
0:1, 0:2 - Radzki (21, 39), 1:2 - Dymiński (48), 1:3 - Chojnowski (62), 1:4 - Bendyk (71), 2:4 - Drażba (84), 3:4 - Osmolovskyi (90)

• Olimpia Olsztynek - Mrągowia Mrągowo 1:2 (1:0)
1:0 - Krogól (2), 1:1 - Kuśnierz (53), 1:2 - Morawski (66)

• Pisa Barczewo - Huragan Morąg 2:2 (2:0)
1:0 - Folga (14), 2:0 - Kapusta (42), 2:1 - Zaleski (48), 2:2 - Stankiewicz (82)

• Znicz Biała Piska - Polonia Iłowo 4:0 (1:0)
Bramki dla Znicza: Sylwisty, Zozula, samobójcza, Giełażyn

• Olimpia II Elbląg - Granica Kętrzyn 3:2 (2:1)
1:0 - Wierzba (6), 2:0 - Kordykiewicz (20), 2:1 - Turczyn (23), 3:1 - Famulak (71), 3:2 - Swocha-sock (86)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)

W grupie 2 doszło do meczu na szczycie, w którym beniaminek Constract Lubawa pokonał Zatokę Braniewo 3:0. Podopieczni trenera Dawida Mederskiego są na fali i odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu.
W końcu odnalazła się Unia Susz, która pokonała Ossę Biskupiec Pom., czyli dotychczasowego wicelidera tabeli. Trzy punkty w 5. serii zdobyli także Czarni, którzy w Rudzienicach wygrali ze Starem Nidzica (6:3). To pozwoliło wdrapać się wyżej w ligowej klasyfikacji (drużyna trenera Jarosława Płoskiego zajmowała przed tą kolejką przedostatnie miejsce).

• Unia Susz - Ossa Biskupiec Pom. 2:0 (0:0)
1:0 - Nadrowski (67 sam.), 2:0 - Staniec (90)

• Czarni Rudzienice – Start Nidzica 6:3 (3:1)
1:0, 2:0 – Wrześniak (9, 12), 3:0 – Karczewski (21), 3:1 – Godlewski (26), 3:2 – Jastrzębowski (60 k), 4:2 – Bulski (71), 5:2 – Dedek (76), 6:2 – Godlewski (81), 6:3 – Jastrzębowski (90)

• Constract Lubawa – Zatoka Braniewo 3:0 (1:0)
1:0 – Rykaczewski (44), 2:0 – Górski (75), 3:0 – Rykaczewski (85)

• Płomień Turznica - Drwęca Nowe Miasto Lub. 9:3 (3:2)
1:0 - Dawidko (4), 2:0, 3:0 - R. Snieżawski (15, 32), 3:1 - Neumann (33), 3:2 - Ziółkowski (43), 4:2 - Zglenicki (51), 5:2 - A. Sadowski (55), 6:2, 7:2, 8:2 - B. Sadowski (60, 63, 75), 9:2 - A. Sadowski (80), 9:3 - Żądłowski (90)

• Iskra Narzym - Barkas Tolkmicko 2:1 (0:0)
1:0, 2:0 - Arczewski (56, 68), 2:1 - Popiołek (79)

• Kormoran Zwierzewo - Błękitni Orneta 6:0 (1:0)
1:0 – T. Śnieżawski (15), 2:0 – Saraszewski (55), 3:0 – Rybicki (58), 4:0 – Kalwiński (66), 5:0 – Koszewski )74), 6:0 – Neyman (88)

• Naki Olsztyn – Radomniak Radomno 9:2 (4:0)
1:0 – Milewski (5), 2:0 – Samoraj (32), 3:0 – Zawadzki (40), 4:0 – Knafka (42), 5:0 – Zawadzki (50), 5:1 - Bartczak (64), 6:1 – Polonis (70), 6:2 – Bartczak (78), 7:2 – Oskierko (80), 8:2 – Górczyński (85), 9:2 – Górczyński (89)