Szczypiornista Przytuła i "fizjo" Kamiński — iławianie jadą na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej!

2022-01-12 12:01:22 (ost. akt: 2022-01-12 12:42:36)
Od lewej: Damian Przytuła (zawodnik) i Łukasz Kamiński (fizjoterapeuta), czyli nasi na Euro 2022 w piłce ręcznej!

Od lewej: Damian Przytuła (zawodnik) i Łukasz Kamiński (fizjoterapeuta), czyli nasi na Euro 2022 w piłce ręcznej!

Autor zdjęcia: archiwum Ł. Kamińskiego

Mamy swoich iławskich reprezentantów na mistrzostwa Europy w piłce ręcznej seniorów, które w czwartek rozpoczną się na Węgrzech i Słowacji! Do kadry narodowej na ten turniej powołany został Damian Przytuła (na co dzień Górnik Zabrze), a o zdrowie polskich kadrowiczów dbać będzie m.in. fizjoterapeuta Łukasz Kamiński.
Mistrzostwa Europy, do których awans wywalczyła także reprezentacja Polski, rozpoczynają się jutro (czwartek 13 stycznia) i potrwają do niedzieli 30.01. W walce o medale wezmą udział 24 drużyny narodowe, a mecze rozgrywane będą w pięciu miastach: w Bratysławie, Koszycach (Słowacja), a także w Budapeszcie, Debreczynie i Segedynie (Węgry).

Biało-czerwoni trafili do grupy D, w której są jeszcze Austriacy, Białorusini i Niemcy — Polacy zagrają z nimi w takiej właśnie kolejności. Zespół selekcjonera Patryka Rombla wszystkie swoje pojedynki rozegra w Bratysławie: w piątek 14 stycznia z Austrią, w niedzielę (16.01) z Białorusią oraz we wtorek (18.01) z Niemcami, najtrudniejszym grupowym rywalem Polaków.

Początek każdego z tych spotkań o 20.30, mecze EHF Euro 2022 będzie można oglądać w telewizji Eurosport (kanał 1 i 2), w aplikacji mobilnej Eurosport Player oraz w ogólnodostępnej naziemnej telewizji cyfrowej Metro.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce podał dzisiaj (środa 12 stycznia) przed południem listę zawodników powołanych na ME. Na liście jest Damian Przytuła, wychowanek sekcji piłki ręcznej Jezioraka Iława. W sztabie medycznym (nie wymienionym w tym komunikacie) znajduje się natomiast Łukasz Kamiński, jako trzeci fizjoterapeuta.

Kontaktowaliśmy się przed chwilą z iławianami. Już są w hotelu w Bratysławie i czekają na wyniki kolejnego testu na Covid-19. Jak podkreślają, atmosfera w kadrze jest bardzo dobra, już każdy czeka na pierwszy mecz z Austrią. Wkrótce porozmawiamy z nimi dłużej, a ich relację ze Słowacji zamieścimy na naszym portalu.

— Selekcjoner reprezentacji Polski Patryk Rombel ogłosił 18-tkę, która wyleciała dziś na Mistrzostwa Europy na Węgrzech i Słowacji — czytamy na portalu internetowym Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

— Niestety w wyniku przeprowadzonych testów na obecność wirusa SARS-CoV-2 wśród zawodników i sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski odnotowano dwa wyniki pozytywne, które uzyskał Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik. W związku z tym zawodnicy zostali poddani izolacji i nie wezmą udziału w rozpoczynających się Mistrzostwach Europy. Dzięki zachowaniu wszelkich procedur sanitarno-epidemiologicznych oraz restrykcyjnych wytycznych przygotowanych przez ZPRP oraz EHF, pozytywny wynik dwóch testów nie miał wpływu na resztę zespołu, który wyleciał dziś do Bratysławy. Kolejny test zgodnie z procedurą EHF zostanie wykonany po przylocie na Słowację — informuje zprp.pl.

KADRA REPREZENTACJI POLSKI
NA EURO 2022 W PIŁCE RĘCZNEJ:

Adam Morawski – klub: Wisła Płock
Ariel Pietrasik – TSV St. Otmar St. Gallen (SzwajcariaI)
Arkadiusz Moryto - Vive Handball Kielce
Bartłomiej Bis – Górnik Zabrze
Damian Przytuła – Górnik Zabrze
Jan Czuwara – HC Vardar 1961 (Macedonia)
Kacper Adamski – MKS Kalisz
Kamil Syprzak – Paris Saint Germain (Francja)
Maciej Gębala – SC DHfK Lipsk (Niemcy)
Maciej Pilitowski – MKS Kalisz
Mateusz Kornecki- Vive Handball Kielce
Michał Daszek – Wisła Płock
Michał Olejniczak- Handball Vive Kielce
Patryk Walczak – HC Vardar 1961 (Macedonia)
Piotr Chrapkowski – S.C. Magdeburg (Niemcy)
Piotr Jędraszczyk – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Przemysław Krajewski – Wisła Płock
Szymon Sićko – Vive Handball Kielce

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5