Wypadek w Szymbarku. W grę być może wchodził alkohol. Policja prosi świadków o kontakt

2021-07-09 09:36:22(ost. akt: 2021-07-09 09:51:03)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Policja szuka świadków wypadku w Szymbarku w gminie Iława. Dwa samochody uderzyły w drzewa. Obydwaj kierowcy zostali zabrani do szpitala.
Według wstępnych ustaleń policji 42–latek kierujący volvo nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego.

Prawdopodobny przebieg wydarzeń, o którym poinformowała nas asp. Joanna Kwiatkowska, rzecznik iławskiej policji, mógł wyglądać tak: Kiedy kierowca volvo zjechał na pas jezdni przeciwnego kierunku ruchu, by zapobiec uderzeniu w jadący z naprzeciwka samochód, zjechał na swój pas ruchu pomiędzy samochód ciężarowy a opla. Doprowadził w ten sposób do tylnego zderzenia z kierującą oplem.

W wyniku uderzenia opel zjechał do przydrożnego rowu, po czym uderzył drzewo.

Volvo również zjechał do przydrożnego rowu i uderzyło w drzewo. Kierujący volvo wypadł z auta, przez które został przygnieciony.Kierująca oplem z ciężkimi obrażeniami ciała została zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. 42–latek również został zabrany do szpitala. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu i kierował samochodem, mając aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz policjanci będą ustalać dokładne okoliczności tego zdarzenia.
Policja zwraca się z prośbą do świadków tego zdarzenia o osobisty kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji lub kontakt telefoniczny pod numerem 47 72 262 00. Informacje, nawet te anonimowe zostaną na pewno sprawdzone przez funkcjonariuszy iławskiej komendy policji.

Edyta Kocyła-Pawłowska
e.kocyla@gazetaolsztynska.pl


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5