Trafili za kratki tuż przed świętami

2021-04-06 10:25:09 (ost. akt: 2021-04-08 10:35:07)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Tuż przed świętami wielkanocnymi w ręce policjantów wpadło kolejnych dwóch poszukiwanych. — Mieszkańcy powiatu iławskiego zostali przetransportowani już do zakładu karnego, gdzie odbędą karę pozbawienia wolności za wcześniej popełnione wykroczenia, jak i przestępstwa — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.
Policjanci z komendy powiatowej w Iławie oraz podległych jej komisariatów i posterunków konsekwentnie pracują nad zatrzymaniami osób ukrywających się przed organami ścigania i instytucjami wymiaru sprawiedliwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło po godzinie 8:00. Funkcjonariusze z zespołu ds. poszukiwań ustalili miejsce przebywania poszukiwanego i tam pojechali, a był to Gdańsk.

— Policjanci zatrzymali 41-latka i przetransportowali do zakładu karnego. Mężczyzna spędzi tam najbliższy rok za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, mieszkaniec Zalewa ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i często zmieniał miejsce zamieszkania — mówi asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa KPP Iława.

Kolejnego poszukiwanego zatrzymali dzielnicowi podczas obchodu rejonu służbowego. Zauważyli osobę, która nie miała zasłoniętych maseczką ust i nosa.
— Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę oraz sprawdzili w policyjnych systemach. Okazało się, że 33-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zabrzu do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 6 miesięcy oraz ustalenia miejsca pobytu dla Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do więzienia — relacjonuje oficer prasowy iławskiej policji.

— Przypominamy, że policjanci codziennie w ramach swoich obowiązków kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu. Każdy kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat — dodaje asp. Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5