Pijany 66-latek znęcał się nad żoną, do tego spowodował kolizję

2020-11-13 10:34:36 (ost. akt: 2020-11-13 11:05:50)

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Policjanci z komendy powiatowej w Iławie wspólnie z prokuraturą rejonową w Iławie zakończyli aktem oskarżenia dochodzenie przeciwko 66-latkowi. Mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz spowodował kolizję będąc pod działaniem alkoholu.
Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie prowadzili dochodzenie przeciwko 66-latkowi.
— Z ustaleń śledczych wynikało, że sprawca od dłuższego czasu znęca się nad swoją żoną. Mężczyzna znajdując się pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał, bił, szarpał za ubrania oraz groził pozbawieniem życia — relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Podczas kolejnej z takich awantur mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 66-latkowi, a prokurator wobec mężczyzny zastosował policyjny dozór. Nie powstrzymało go to jednak od popełniania kolejnych przestępstw.

— Kilka dni później ten sam mężczyzna został zatrzymany po tym jak kierując daewoo spowodował kolizję. Okazało się, że cofając nie zachował szczególnej ostrożności i najechał na zaparkowanego forda. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec Iławy kierował autem mając 1,5 promila alkoholu w organizmie i zatrzymali 66-latkowi prawo jazdy — dodaje oficer prasowy KPP Iława.

Kodeks karny za samo fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
źródło: KPP Iława

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5