Parkrun reaktywacja? Nie da rady, koronawirus znowu odwołuje imprezy sportowe

2020-10-17 08:25:55 (ost. akt: 2020-10-17 08:41:28)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Organizatorzy cotygodniowego parkrun Mały Jeziorak, Iława jeszcze trzy dni temu zapraszali do pierwszego po dłuższej przerwie biegu. Niestety, wczoraj - w związku z sytuacją w kraju – zapadła odgórna decyzja, że biegi we wszystkich lokalizacjach w Polsce zostały odwołane.
Sami także w artykule Oficjalnie: wraca parkrun Mały Jeziorak! szumnie zapowiadaliśmy w środę 7 października powrót sobotnich wydarzeń sportowych, odbywających się na całym świecie równo o godzinie 9.00. Do pierwszego po siedmiu miesiącach biegu miało dojść dziś, tj. w sobotę 17.10. A tu klops!

Można się było spodziewać, że w przypadku iławskiego parkrunu mogą być problemy z powrotem do biegania, a to przez fakt, że dokładnie tydzień temu powiat iławski stał się tzw. strefą czerwoną. Tymczasem wczoraj (piątek 16 października) parkrun Polska podjął decyzję, że biegi nie odbędą się w całym kraju.

- Od marca żyjemy w cieniu pandemii oraz ciągle zmieniającej się sytuacji w Polsce i na świecie. Trzy tygodnie temu, kiedy wszystko wskazywało na to, że sytuacja pozwalała na to, ogłosiliśmy zamiar wznowienia naszych cyklicznych spotkań w dniu jutrzejszym. Niestety, w przeciągu ostatnich dni zmieniła się ona diametralnie na niekorzyść – czytamy w piątkowym komunikacie.

- W związku z tym, jako organizator wydarzeń w ponad 70 lokalizacjach w Polsce odpowiedzialny za bezpieczeństwo uczestników, zespołów ale również biorąc pod uwagę funkcjonowania parkrun w lokalnych społecznościach w szerszym kontekście, po ukazaniu się nowych obostrzeń, jak i spodziewając się pogorszenia sytuacji w kolejnych dniach i tygodniach zdecydowaliśmy się na odwołanie spotkań parkrun w całej Polsce w dniu jutrzejszym. Nasza decyzja zapewne rozczaruje niektórych z Was i spotka się z negatywnymi reakcjami. Jednakże, z naszej perspektywy, która jest inna od perspektywy indywidualnego uczestnika, jest to decyzja, jaką byliśmy zmuszeni podjąć w chwili obecnej mając na względzie uczestników, społeczności w których funkcjonujemy oraz obecną sytuację.
Pełen tekst komunikatu znajdziecie pod adresem https://buff.ly/31akNHK Wrócimy, jak tylko sytuacja na to pozwoli. Trzymajcie się zdrowo! - czytamy w dalszej części wiadomości.

Powtarza się zatem sytuacja z marca i kwietnia tego roku. Koronawirus znowu odwołuje imprezy sportowe.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5