Siatkarki trenują przed Mistrzostwami Polski

2020-07-06 11:10:13 (ost. akt: 2020-07-06 11:14:14)

Autor zdjęcia: M. Pietroczuk

Na boiskach plażowych „mechanika” trwają intensywne przygotowania siatkarek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława do turniejów Półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek i Kadetek w Siatkówce Plażowej.
Na boiskach plażowych Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie trwają intensywne przygotowania siatkarek MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława do zbliżających się turniejów półfinałowych Mistrzostw Polski Juniorek i Kadetek w Siatkówce Plażowej.
Obie pary reprezentujące Zryw w rozgrywkach PZPS zakwalifikowały się po zdobyciu brązowych medali Mistrzostw Województwa. W tym sezonie po raz pierwszy turnieje półfinałowe rozgrywane będą w formule trzydziestu dwóch zespołów, z których bezpośredni awans do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski uzyska osiem najlepszych drużyn. Turnieje podzielone są terytorialnie na grupę północną i południową, nasze zawodniczki rywalizować będą z najlepszymi zespołami z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i lubuskiego. Drugi półfinał będzie obejmował pozostałe osiem województw.
Pierwsze do rywalizacji przystąpią juniorki Zrywu: Wiktoria Borszewska i Zuzanna Iwankowska, które swoje zawody rozegrają w Warszawie na boiskach plażowych MONTA Beach Volley Club w dniach 12 -15 lipca. Wiktoria i Zuzia to ubiegłoroczne finalistki Mistrzostw Polski Kadetek w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Mamy nadzieję, że i tym razem walcząc do końca, przysporzą nam wielu pozytywnych wrażeń i uzyskają awans do turnieju finałowego.
Drugie w kolejności do rywalizacji przystąpią kadetki Zrywu: Nikola Sołobodowska i Ewelina Jarnicka, które – podobnie jak ich koleżanki klubowe – sportową rywalizację stoczą w Warszawie na boiskach plażowych MONTA Beach Volley Club. Kadetki MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława swoje mecze rozegrają w dniach 16 – 19 lipca 2020 r. Nikola i Ewelina to ubiegłoroczne brązowe medalistki Mistrzostw Województwa w Siatkówce Plażowej Młodziczek i półfinalistki Mistrzostw Polski Młodziczek.
Trener Mieczysław Pietroczuk mowi: – Przygotowania zawodniczek przebiegają bez zastrzeżeń i komplikacji, nawet pogoda nam pomaga w treningu, dzięki swojej zmienności. Boiska w Warszawie na MONTA znane są nam bardzo dobrze, nasze dziewczęta przez dwa lata pracowały przy obsłudze Pucharu Świata w Siatkówce Plażowej World Tour 2018 i 2019, mieliśmy również okazję do treningów i gier kontrolnych. Tak naprawdę jestem ciekawy i oczywiście pełen nadziei, jak sobie nasze siatkarki poradzą w zawodach rozgrywanych w tej nowej formule trzydziestu dwóch, a nie szesnastu zespołów – opowiada trener.UWAGA!!! TRWA LETNI NABÓR SIATKARSKI 2020
NA ZAJĘCIA ZAPRASZAMY PO WAKACJACH!!!
Zajęcia prowadzą trenerzy: Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk.
Zainteresowanych uczniów i rodziców prosimy o kontakt telefoniczny z trenerami:
Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk, tel. 693 730 038.

ROZPOCZNIJ SWOJĄ WIELKĄ PRZYGODĘ Z SIATKÓWKĄ!!!
MKS Kris-Bus Zryw-Volley Iława ogłasza nabór!!!
Trenerzy Małgorzata i Mieczysław Pietroczuk zapraszają dzieci i młodzież na zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt i chłopców.
Wysoki poziom sportowy, ale głównie działania wychowawcze kształtujące charaktery dzieci i młodzieży - tak wyglądają zajęcia treningowe w Zryw-Volley Iława.
To klub, którego zawodniczki i zawodnicy często sięgali po zaszczytne sportowe trofea, ale w ich przygodzie ze sportem liczy się nie tylko rywalizacja. To także takie piękne wartości jak przyjaźń, uczciwość, wytrwałość, współpraca, punktualność, pracowitość i wiele innych - podkreślają trenerzy i zapraszają dzieci oraz młodzież na treningi w klubie pasjonatów siatkówki.


red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5