Pożary na polach — w Jawtach płonął stóg słomy, a w Karasiu śmieci (m.in. opony)

2020-04-17 08:57:25 (ost. akt: 2020-04-17 09:50:08)
Zdjęcie ilustracyjne (w akcji strażacy OSP z powiatu nowomiejskiego)

Zdjęcie ilustracyjne (w akcji strażacy OSP z powiatu nowomiejskiego)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Strażacy z jednostek ochotniczych i państwowych z powiatu iławskiego i sąsiedniego, nowomiejskiego wyjeżdżali minionej doby do dwóch pożarów, które miały miejsce w Jawtach Wielkich (gm. Susz) oraz na granicy Karasia i Radomka (gm. Iława).
W czwartek (16 kwietnia) o godzinie 15.23 dyżurny komendy powiatowej państwowej straży pożarnej w Iławie odebrał telefon dotyczący pożaru na polu, w okolicach miejscowości Karaś i Radomek.
— Zgłaszający mówił, że z odległości kilkuset metrów widzi kłęby czarnego dymu. Na miejsce pojechały dwa zastępy OSP z powiatu nowomiejskiego z Jamielnika i Wonnej oraz zastęp OSP z Wikielca z gminy Iława — mówi kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP Iława.

Jak się okazało po przybyciu straży, na polu pomiędzy Karasiem a Radomkiem, ok. 300 metrów od najbliższych domostw, ktoś podpalił stertę śmieci, w której były m.in. opony, liście, gałęzie i folie. Pożar ugaszono, nikt nie ucierpiał. Przyczyna pożaru nie jest ustalona, podobnie jak sprawca.

>> Natomiast już po północy, o godzinie 2.03, strażacy (4 zastępy OSP) ruszyli do pożaru stogu słomy w miejscowości Jawty Wielkie, a dokładnie na polu pomiędzy Nipkowiem a Jawtami. Zgłaszający dostrzegł ogień i dym z odległości ok. 2 kilometrów. Strażakom udało się się ugasić pożar, jednak większość słomy spłonęła.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (17 kwietnia) wydaniu m.in.

Firmy mają dość pandemii
Koronawirus zamknął wiele firm, restauracje, galerie handlowe, gabinety fryzjerskie, kosmetyczne. Gospodarka ma się coraz gorzej, w urzędach pracy rejestrują się zwolnieni pracownicy. Zapytaliśmy przedsiębiorców małych, średnich i dużych firm na Warmii i Mazurach, jak sobie radzą, jak widzą przyszłość?

Susza wysuszy nasze portfele
Jakby mało było jednej plagi, jaką jest pandemia koronawirusa, to już trzeba przygotować się na walkę z drugą, czyli suszą, która może być największa od pół wieku. Pandemia wywindowała ceny maseczek do kwot, o których producenci mogliby tylko śnić. Czy susza wywinduje cen żywności?


Jakub Ruść, student V roku kierunku lekarskiegoZastrzyk wsparcia, szczepionka cierpliwości
Co robi student UWM w sanepidzie w czasie pandemii koronawirusa? Słucha, odpowiada, udziela wskazówek. Uczy się cierpliwości i szkoli swoje umiejętności społeczne. To zaowocuje w przyszłości, kiedy z wolontariusza zamieni się w pracownika służby zdrowia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5