Lider forBET IV ligi rozpoczął zimowe sparingi. "Niezła gra, jak na początek przygotowań" - mówi trener Tarnowski [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-01-26 15:00:51(ost. akt: 2020-01-28 20:24:48)
W sobotę w Elblągu GKS Wikielec rozpoczął zimowe sparingi

Autor zdjęcia: GKS Wikielec

Po pierwszej połowie było 1:0 dla Concordii, choć mógł być co najmniej remis. Wyrównał z karnego Remigiusz Sobociński, a podwyższył na 2:1 Łukasz Suchocki. Chwilę później rywale wyrównali, ale wyniku nie utrzymali do końca. Tak w skrócie wyglądał pierwszy sparing drużyny trenera Wojciecha Tarnowskiego, w której zabrakło czterech podstawowych nazwisk.
Concordia Elbląg – GKS Wikielec 2:3 (1:0)
1:0 - Żukowski (15), 1:1 - Sobociński (56 k), 1:2 - Suchocki (62), 2:2 - Lisiecki (63), 2:3 - Wacławski (87)

GKS: Caban - Sz. Jajkowski, Kacperek, Wodzicki, Korzeniewski, Jankowski, M. Jajkowski, Sobociński, Wacławski, Suchocki, Bartkowski,
Zagrali także: Mazurowski, Turowski, Krajnik, Kucznier, Trojanowski

CONCORDIA:
I połowa: Łakota – Bukacki, Maciążek, Kotarba, Biedrzycki, Maciejewski, Kopka, Pawłowski, Żukowski, Lenart, Bluma.
II połowa: Szawaryn – Piech, Biedrzycki, Szawara, Lewandowski, Skierkowski, Pelc, Kruczkowski, Żukowski (60 Bluma), Lisiecki, Duda,

Do Elbląga nie pojechało trzech podstawowych zawodników: Patryka Rosolińskiego i Sebastiana Szypulskiego zatrzymały obowiązki szkolne. Z kolei Aleksander Kowalczyk nadal przechodzi rehabilitacje po kontuzji. Z drużyną pojechał na sparing Jakub Górski, jednak na boisko nie wyszedł z powodu drobnego urazu.

GKS przegrywał od 15. minuty za sprawą Przemysława Żukowskiego, ale jeszcze w pierwszej połowie mógł być remis. Tomasz Wacławski i Michał Bartkowski poszli we dwóch na bramkarza. „Wacek” zdecydował się strzelać, ale bramkarz był górą. – Gdyby strzelił, to by się obronił, ale… – skomentował po meczu kibic GKS-u, który wybrał się na mecz do Elbląga.

10 minut po rozpoczęciu drugiej połowy faulowany w polu karnym był Michał Jankowski. „Jedenastkę” na gola tradycyjnie zamienił Remigiusz Sobociński. Jesienią w IV lidze Sobociński wykorzystał siedem z ośmiu rzutów karnych.

Kilka minut później było już 2:1 dla GKS-u. Testowany zawodnik Jezioraka Iława Łukasz Suchocki pressingiem zmusił bramkarza Concordii do błędu i tak zablokował piętą wybijaną piłkę, że ta wpadła do bramki. Niestety, chwilę później było już 2:2, a wyrównał Rafał Lisiecki.

Zwycięska bramka padła w 87. minucie i trafiła na konto ekipy trenera Wojciecha Tarnowskiego. Jankowski w swoim stylu „zakręcił” obrońcą i dośrodkował na głowę Wacławskiego.

GKS kolejny sparing rozegra w sobotę 1 lutego o godz. 14:00 z BKS-em Bydgoszcz w Iławie.

Po sparingu z Concordią Elbląg trener GKS-u Wikielec, Wojciech Tarnowski powiedział dla WikielecTV:
- Chłopcy, którzy dziś zagrali mieli okazje się pokazać, sprawdzaliśmy też dwóch nowych zawodników. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze pora. Myślę, że na tle III-ligowej drużyny zaprezentowaliśmy się w miarę korzystanie, nie było widać różnicy poziomów i to przede wszystkim cieszy. Przegraliśmy pierwszą połowę 1:0, gdy przeciwnik oddał jedyny celny strzał na bramkę. My mieliśmy z kolei kilka bardzo dobrych sytuacji, jak nawet taka, gdy nie potrafiliśmy zdobyć gola wychodząc w dwóch napastników na jednego bramkarza. W drugiej połowie karny na Michale Jankowskim i kuriozalna bramka po błędzie bramkarza no i na koniec ładna bramka Tomka Wacławskiego przypieczętowała naszą niezłą grę, jak na początek przygotowań.