Jest moc! Jeziorak wygrał siódmy mecz z rzędu!

2019-06-08 10:09:02(ost. akt: 2019-06-08 10:20:42)
Jeziorak nie stracił punktu od 27 kwietnia, kiedy to przegrał w Nowym Mieście Lubawskim! W tym czasie zdobył 29 goli, tracąc sześć. Jest moc!

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Jeśli drużyna grającego trenera Wojciecha Figurskiego zachowa aktualną formę w przyszłym sezonie, to rozgrywki 2019/20 mogą być bardzo ciekawe dla kibiców Jezioraka. Zespół z Iławy jest w dużym gazie, i to od kilku dobrych miesięcy, a wpadka z nowomiejską Drwęcą była tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 2:5 (2:2)
1:0 – Kordykiewicz (4), 2:0 – Nestorowicz (14), 2:1 – Galas (15), 2:2 – Kuciński (20), 2:3, 2:4 – Figurski (52, 76), 2:5 – Madej (88)

JEZIORAK: Mazurowski - Kaźmierski (69 Kolcz), Foj (85 Ksiuk), Kressin, Figurski, Kuciński (78 Kowalski), Parulis (65 Święty), Madej, Galas, Sagan, Czarnota,

Sędziował: Sebastian Sikorski (sędzia główny), Artur Wiśniewski (asystent 1), Paweł Wiśniewski (asystent 2).

O trzy punkty w meczu z ambitną młodzieżą z Elbląga nie było wcale łatwo. Rezerwy Olimpii prowadziły 2:0 po czternastu minutach gry.
- Już w czwartej minucie pięknym uderzeniem popisał się Oskar Kordykiewicz, a dziesięć minut później Olimpia wyszła na dwubramkowe prowadzenie, po golu Norberta Nestorowicza. Od tego momentu jak z armaty zaczęli strzelać piłkarze Jezioraka, którzy w kolejnych pięciu minutach doprowadzili do remisu. Łupem bramowym podzielili się Radosław Galas i Arkadiusz Kuciński – relacjonuje Karol Synowiec z portalu jeziorakilawa.pl, który oglądał mecz w Elblągu.

Po chwili mogło być już 2:4(!), jednak sędziowie nie uznali Jeziorakowi dwóch bramek.
- Siedem minut po przerwie Wojciech Figurski wyprowadził piłkarzy Jezioraka na prowadzenie, a w 76. minucie je podwyższył. Na dwie minuty przed końcem ostatniego gola dla Jezioraka zdobył strzałem zza pola karnego Daniel Madej – dodaje Synowiec.

Concordia wywalczyła już awans do III ligi, a więc drugiej drużyny z Elbląga nie będzie w przyszłym sezonie w gronie IV-ligowców z woj. warmińsko-mazurskiego. Pozostaje za to mocny Motor Lubawa, Jeziorak oraz mający także ambicje GKS Wikielec. Rozgrywki 2019/20 mogą być jeszcze ciekawsze od tych, które właśnie się kończą.

W serii zamykającej sezon iławianie na swoim stadionie zmierzą się z Romintą Gołdap. Będzie ósme zwycięstwo z rzędu? Wielce prawdopodobne – Rominta zajmuje 13. miejsce w tabeli. Jeziorak nie stracił punktu od 27 kwietnia, kiedy to przegrał w Nowym Mieście Lubawskim! W tym czasie zdobył 29 goli, tracąc sześć. Jest moc!