Największy tor tubingowy otwarto w Kurzętniku

2019-02-14 13:53:17(ost. akt: 2019-02-15 00:21:55)
Jedną z atrakcji kompleksu jest skocznia z poduchą pneumatyczną

Jedną z atrakcji kompleksu jest skocznia z poduchą pneumatyczną

Autor zdjęcia: Tomasz Więcek

Jeżeli lubicie dobrą zabawę z adrenaliną, to Kurza Góra przygotowała dla was coś specjalnego. W największym kompleksie zjeżdżalni tubingowych z zawrotną prędkością przejedziecie przez tunel, wystrzelicie w powietrze i pokonacie szereg ultraszybkich zakrętów. A wszystko to w „oponie” na igielitowym torze.
Tubing, to coraz bardziej popularna na świecie zabawa dla całych rodzin. Pneumatyczne pontony ślizgające się po igielitowym torze dostarczają niezapomnianych wrażeń każdemu, kto odważy się spróbować, a – jak pokazują pierwsze dni działalności kompleksu – chętnych nie brakuje.

– To zabawa dla każdego – mówi Piotr Tabiś z ośrodka narciarskiego Kurza Góra. – Całe rodziny świetnie się bawią, pokonując w „oponach” kolejne trasy. Nawet rodzice, którzy przyszli jedynie zobaczyć jak bawią się ich pociechy po chwili wsiadają do „opony” – mówi Tabiś. – Ta instalacja w każdym z nas wyzwala ten pierwiastek dziecka gotowego na wspaniałą zabawę – dodaje i trudno się z nim nie zgodzić, obserwując rodziców z dziećmi, ścigających się na igielicie, czy fruwających w pontonach i lądujących na potężnej pneumatycznej podusze.


W skład kompleksu wchodzi siedem tras. Są to trzy tory proste „Speed&Fun” o łącznej długości 390 metrów, dwa tory z przejazdem przez tunel i nad nim – tor „Adrenalina” o długości 140 metrów i tor „Mroczny Tunel” o długości 142 metrów. Największą atrakcją kompleksu jest jednak skocznia Tubby Jump, która łączy zjazd na tubingu ze skokiem na poduszkę AIRBAG.
Dzięki wykorzystaniu mat igielitowych kompleks zjeżdżalni tubingowych może być dostępny dla klientów przez cały rok. Obiekt obsługiwany jest przez 120 metrowy wyciąg taśmowy, którego przepustowość to ponad 1000 osób na godzinę.


Z kompleksu tubingowego mogą korzystać dzieci od ośmiu lat, ale dla młodszych klientów dostępny jest również siódmy tor „Tubby Kids”, który umożliwia jazdę dzieciom powyżej czterech lat.
Jeżeli wybieracie się na Kurzą Górę w najbliższy weekend to warto dobrze go sobie zaplanować. W ośrodku narciarskim Kurza Góra odbywał się będzie w tym czasie największy w północnej Polsce festiwal zimowy – Cziken Winter Festival.
- To już druga edycja naszego festiwalu – mówi Piotr Tabiś.
W tym roku nie zabraknie tego, co sprawdziło się w pierwszej edycji. Na uczestników imprezy czekają testy sprzętu, snow park, pokazy i warsztaty freestyle, dużo dobrej muzyki.

– Poza tym ponownie przygotowujemy plenerową saunę i balię z widokiem na stok narciarski. Proszę sobie wyobrazić, że siedzimy w gorącej saunie lub w balii z gorącą wodą, a kilka metrów od nas po stoku szusują narciarze. A wszystko to w blasku ognisk i przy rockowych klasykach w wykonaniu zespołu Ci-Ho, którego koncert rozpocznie się w sobotę o północy – mówi Tabiś.

Organizatorzy Cziken Winter Festival zadbali nie tylko o wytrawnych narciarzy, ale też o tych, którzy ze sportami zimowymi nie mieli zbyt wiele wspólnego.
- Przeprowadzimy otwarte, grupowe zajęcia dla początkujących – mówi Tabiś. – A ostatniego dnia, czyli w niedzielę, do zmagań sportowych zaprosimy całe rodziny.
Szczegóły Cziken Winter Festival-u znajdziecie między innymi na profilu Kurzej Góry w portalu Facebook.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PSL nie głosuję, nie ufam #2681618 | 83.9.*.* 14 lut 2019 17:08

    Do tego Kurzętnika to dojadę jakim tramwajem z Olsztyna?

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5