Firma SPOMER ufundowała workoplecaki dla pierwszaków z iławskiej SP1

2018-09-27 11:05:19 (ost. akt: 2018-09-27 11:11:20)
Workoplecaki rozdawała Marzena Łęgowska, reprezentująca firmę SMOMER w Iławie

Workoplecaki rozdawała Marzena Łęgowska, reprezentująca firmę SMOMER w Iławie

Autor zdjęcia: Magdalena Rogatty

IŁAWA\\\ Bezpieczny pierwszak to akcja "Gazety Iławskiej" i firmy Spomer w Iławie. Przedsiębiorstwo ufundowało pierwszakom z iławskiej jedynki odblaskowe workoplecaki, które zostały rozdane 14 września.

"Gazeta Iławska" prowadzi w tym roku akcję związaną z bezpieczeństwem uczniów klas pierwszych. Tym razem odwiedziliśmy iławskich pierwszaków ze Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, gdzie 14 września wspólnie ze sponsorem Zakładem Usługowo-Produkcyjnym i Handlowym Spomer, rozdawaliśmy praktyczny upominek. W szkole przywitała nas dyrektorka Aleksandra Skubij oraz wychowawcy klas pierwszych.
Spomer ufundował niespodziankę dla dzieci rozpoczynających w tym roku naukę szkolną. Cztery klasy pierwsze otrzymały od przedstawicielki firmy, pani Marzeny Łęgowskiej zielone workoplecaki z tkaniny fluorescencyjnej z odblaskami. W okresie jesienno-zimowym ważne jest uświadamianie dzieci, że muszą być widoczne na drodze, a dodatkowe elementy odblaskowe z pewnością to ułatwią.
Firma Spomer prowadzi swoją działalność od 1993 roku i zajmuje się głównie gospodarką odpadami, świadczy usługi sprzątania, zajmuje się obsługą zieleni ale co ciekawe, jest współzałożycielem Stowarzyszenia Ekologicznego Zielona Kraina, które zajmuje się m. in. zapobieganie degradacji środowiska naturalnego. Angażuje się także w kształcenie ekologiczne oraz podnoszenie świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa oraz propagowaniem zdrowego trybu życia, w zgodzie z naturą. Firma Spomer poza działalnością ekologiczną, wspiera również działalność sportową, m. in. Stowarzyszenie Klub Sportowy GKS-LZS Wikielec oraz Iławskie Towarzystwo Sportowe Jeziorak Iława.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5