Ewa Uryga zaśpiewa w Iławie 8 kwietnia z iławskim zespołem Iława Gospel Singers!

2018-03-20 09:42:30 (ost. akt: 2018-03-20 09:59:19)

Autor zdjęcia: Arch. IGS

Zespół Iława Gospel Singers zaprasza na niezwykły koncert „I Trust You Lord”, z udziałem gwiazdy Ewy Urygi. Odbędzie się on w niedzielę 8 kwietnia w kinoteatrze Pasja Iława. Wejściówki kosztują 10 zł. Koncert
W programie koncertu znajdą się tradycyjne i współczesne amerykańskie, popularne pieśni gospel, znane chociażby z takich produkcji filmowych, jak „The Preache`s Wife” („Żona Pastora” z Whitney Houston w roli głównej), czy „Zakonnica w przebraniu”. Spokojne, lubiane klimaty będą się przeplatać z pieśniami pełnymi energii i radości.
Chórowi i solistom towarzyszyć będzie sekcja instrumentalna, złożona z iławskich muzyków. Choć historia zespołu Iława Gospel Singers (IGS) obejmuje zaledwie trzy lata, to jego artystyczne dokonania niejednemu, początkującemu artyście mogłyby zająć znacznie więcej czasu. Wszystko napędza wielka muzyczna pasja, zaangażowanie oraz chęć głoszenia Dobrej Nowiny i dzielenia się wiarą.

Łącząc w zespole potencjał osób z dużym doświadczeniem muzycznym, ale także stawiających swoje „pierwsze kroki” w śpiewaniu, Iława Gospel Singers zdołał dać już ponad 50 koncertów w Polsce północno-wschodniej, wystąpić live w Polskim Radiu Olsztyn, był również bohaterem reportażu przygotowanego i wyemitowanego przez TVP3 Olsztyn, a jesienią 2017 r. nagrał i wydał debiutancki, 2-płytowy album pt. „Wszystko Tobie” z muzyką gospel. Na przełomie maja i czerwca tego roku Iława Gospel Singers będzie reprezentował nasz kraj podczas 16. Międzynarodowej Nocy Gospel w Bottrop (Niemcy).

Koncert Iława Gospel Singers i Ewy Urygi jest pierwszym tego rodzaju przedsięwzięciem zespołu, tzn. pierwszym wydarzeniem artystycznym, do którego przygotowania i udziału iławscy wykonawcy zaprosili gwiazdę muzyki gospel. Dzięki temu połączeniu miłośnicy gospel, będą mieli okazję usłyszeć IGS w nowym repertuarze oraz podziwiać talent wspaniałej artystki Ewy Urygi. Jest ona Jej głos wyróżnia się „czarną” barwą, rozległą skalą i wielką siłą. Śpiewa ekspresyjnie, sugestywnie. Odnajduje się w wielu stylach i formach muzycznych, jednak od wielu lat szczególnie porusza i porywa słuchaczy wykonując pieśni uwielbieniowe i gospel, w których czuje się najlepiej. Energia, którą prezentuje na scenie, duchowość i wspaniały głos spowodowały, że zyskała miano „Polskiej Królowej Gospel”.EWA URYGA

Wybitna polska wokalistka jazzowa, soulowa i gospelowa. Obdarzona nieprzeciętnym głosem i temperamentem.
Urodziła się w Bytomiu i już od najmłodszych lat śpiewała jako solistka szkolnego zespołu muzycznego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jest laureatką wielu ogólnopolskich i zagranicznych konkursów, festiwali, na których zdobywała główne nagrody. Koncertowała jako solistka z orkiestrą Jerzego Miliana, z zespołem Young Power, Kukla Band, Big Warsaw Band i zespołem Amenbend Andrzeja Cudzicha, a także Spirituals Singers Band i amerykańskim chórem The Jackson Singers.
Współpracowała z najwybitniejszymi muzykami jazzowymi w Polsce, m.in. Markiem Napiórkowskim, Włodzimierzem Nahornym, Henrykiem Miśkiewiczem, Piotrem Baronem, Andrzejem Jagodzińskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Dariuszem Ziółkiem, Krzysztofem Herdzinem i wieloma innymi.
Nagrała 7 autorskich płyt w tym 2 w Nowym Yorku, gdzie rozpoczęła współpracę z legendarnym muzykiem jazzowym Markiem Soskinem, wieloletnim pianistą światowej sławy Sonny Rollinsa. Brała udział w wielu wspólnych projektach z takimi artystami jak: Anna Maria Jopek, Zbigniew Wodecki, Mieczysław Szcześniak, Dorota Miśkiewicz, Ewa Bem, Janusz Szrom, Hanna Banaszak. Ewa Uryga wzięła również udział w takich dziełach jak Oratoria: „Droga Nadziei” Janusza Kohuta, „Woła nas Pan” Włodzimierza Korcza do słów Ernesta Bryla oraz „Niepołomice” Zbigniewa Wodeckiego.
Zagrała rolę Wellmy Kelly w musicalu „Chicago” i Los w musicalu „Zorba” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach.
Obecnie Ewa Uryga przygotowuje się do reedycji płyty " Jedno spojrzenie ", w której między innymi gościnnie wziął udział Zbigniew Wodecki jako wokalista i kompozytor piosenki specjalnie napisanej dla Ewy. Płyta powinna ukazać się jesienią tego roku.

Koncert „I TRUST YOU LORD”.
8 kwietnia (niedziela) 2018, godz. 17:00.
Kinoteatr Pasja w Iławie, ul. Niepodległości 13.
Wejściówki: 10 zł (do nabycia w Iławskim Centrum Kultury).

Wystąpią:
EWA URYGA
IŁAWA GOSPEL SINGERS - dyrygent Michał Wróblewski, przygotowanie emisyjne - Joanna Nehring-Roszkowska.

Sekcja instrumentalna:
Michał Wróblewski - instrumenty klawiszowe
Wojtek Olszewski - gitara
Radek Safianowski - bas
Krzysztof Olszewski - perkusja

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Gospel nad Jeziorakiem
Iławskie Centrum Kultury


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5