Pływackie zawody z okazji Dnia Dziecka nie tylko dla najmłodszych [ZOBACZ ZDJĘCIA]

2017-05-30 07:58:14(ost. akt: 2017-05-30 10:28:10)

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Ponad 200 osób (co jest rekordem) wzięło udział w zawodach pływackich, które w sobotę (27 maja) odbyły się w iławskim basenie. Impreza zorganizowana była głównie z myślą o dzieciach, których święto już niebawem, jednak organizatorzy przeprowadzili także rywalizację w starszych kategoriach.

Jak podkreślają organizatorzy zawodów z okazji Dnia Dziecka, czyli Szkoła Pływania Orka Iława, celem imprezy była między innymi popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży ale i dorosłych, propagowanie dyscypliny sportowej wpływającej na wszechstronny rozwój oraz jako formy spędzania wolnego czasu.

W zawodach mogli uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek. Podzielone zostały na trzy bloki: w pierwszym startowali najmłodsi od 0 do 9 lat i to właśnie w tej kategorii było najwięcej pływaczek i pływaków.

Każdy uczestnik otrzymał od organizatora pamiątkowy medal oraz symboliczny prezent, natomiast zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali dodatkowo statuetki. Udział w zawodach był bezpłatny.
— Chciałam bardzo podziękować za pośrednictwem portalu ilawa.wm.pl wszystkim osobom, które bezinteresownie, bezpłatnie pomogły w organizacji zawodów — mówi Aurelia Waruszewska, prezes Orki Iława.

Wyniki wszystkich kategorii można znaleźć TUTAJ.

red. zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5