Rowerowa i kajakowa wyprawa w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Poznaj szczegóły pielgrzymek

2017-03-07 09:38:06(ost. akt: 2017-03-07 09:49:03)
Na zdjęciu uczestnicy pielgrzymki rowerowej i kajakowej w 2015 roku

Na zdjęciu uczestnicy pielgrzymki rowerowej i kajakowej w 2015 roku

W niedzielę 26 marca 2017 roku odbędzie się trzynasta już Pielgrzymka Rowerowa wokół Jezioraka w hołdzie Janowi Pawłowi II, otwierająca sezon turystyki rowerowej i kajakowej w powiecie iławskim.
Przez ostatnie lata organizatorzy rozszerzyli sposób upamiętnienia dwukrotnego pobytu nad Jeziorakiem metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły, późniejszego papieża świętego Jana Pawła II.

Tradycyjnie o godzinie 9.37 spod iławskiego czerwonego kościoła startuje w 80-kilometrową rowerową pielgrzymkę wokół najdłuższego jeziora w Polsce Jezioraka grupa maxi prowadzona przez Krzysztofa Zakretę. Trasa będzie wiodła przez Siemiany, Jerzwałd, Zalewo, Śliwę, Boreczno, Sąpy, Makowo do Gizerka.

Natomiast o godzinie 11.00 z przystani Skarbek (Iława, ul. M. Wańkowicza) w 14-kilometrową trasę wypłynie grupa kajakarzy prowadzona przez Krzysztofa Truszczyńskiego. Trasa wodna będzie wiodła przez Szałkowo, Jażdżówki do Gizerka. To czwarta edycja tego wydarzenia.

Tego samego dnia o godzinie 12.30 spod iławskiego czerwonego kościoła grupę rodzinną 24-kilometrową trasą rowerową poprowadzi miejski przewodnik PTTK Dariusz Paczkowski. Trasa będzie wiodła przez Szałkowo, Jażdżówki do Gizerka.

Wszystkie trzy grupy około godziny 13.30 spotkają się pod papieską kapliczką w Gizerku, dzisiejszych Jezierzycach. W tym miejscu tradycyjnie dla Jana Pawła II pątnicy zapalą znicze, najstarszy pielgrzym złoży wiązankę kwiatów, odśpiewają ulubioną pieśń Jana Pawła II "Barkę" i posłuchają opowieści przewodnika miejskiego Dariusza Paczkowskiego. Papieskie dęby zostaną umocnione wodą z włoskiego Papieskiego Sanktuarium Świętego Domu Madonny w Loreto (więcej szczegółów na plakacie).

Po ukończeniu pielgrzymki wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe zdjęcie. Tak więc, 26. marca 2017 roku wszystkie drogi prowadzą do Gizerka, w hołdzie Janowi Pawłowi II.

Zapraszamy, czekamy również na Ciebie.
Organizatorzy

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl
2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5