Krajobraz po piłkarskim weekendzie, od IV ligi do B klasy [WYNIKI, STRZELCY, TABELE]

2016-10-25 17:46:27(ost. akt: 2016-10-25 14:17:26)
W Rudzienicach wszystko jest OK, co pokazuje Krzysztof Zieliński. Czarni nie przegrali u siebie od 16 spotkań

Autor zdjęcia: Daniel Boros / rudz.futbolowo.pl

Już tylko kilka kolejek pozostało do zakończenia rundy jesiennej piłkarskiego sezonu 2016/17. Drużyny, w tym także nasze zespoły, starają się więc zająć jak najlepsze miejsca przed długą przerwą zimową.
Publikujemy dziś cotygodniowy raport z rozgrywek od IV ligi do B klasy.

IV LIGA
Stomil II Olsztyn — Rolimpex GKS LZS Wikielec 0:2 (0:2)
0:1 — Sobociński (26), 0:2 — Łukasik (30)
WIKIELEC: Malanowski — Sagan, Francuz, Kacperek (65 Waląg), Kołakowski, Tomczyk (70 Kwiatkowski), Piórkowski, Alancewicz (85 Suchocki), Matsiukiewicz (75 Płoski), Łukasik, Sobociński

Lider nie przegrał kolejnego, już siódmego meczu w lidze i powoli zaczyna odjeżdżać przeciwnikom. — Zagraliśmy bardzo spokojnie i wypunktowaliśmy Stomil. W drugiej połowie już nie rzucaliśmy się na rywali, długo graliśmy piłką i dowieźliśmy wynik do końca. Gospodarze dużo biegali, ale jakiegoś pomysłu na naszej połowie już nie mieli. Muszę pogratulować moim chłopakom konsekwencji i odpowiedzialności w grze — powiedział Marek Czachorowski, trener drużyny z Wikielca.

Tęcza Biskupiec — Amex-Bączek Unia Susz 1:2 (0:1)
0:1 — Wacławski (18), 1:1 — Bogdaniuk (47), 1:2 — Wacławski (83)
UNIA: Jędrzejewski — Wiśniewski, Laskowski, Bieńkowski, Hanas, Kowalczyk, Kruczkowski (75 Klonowski), Luliński, Karczewski, Wacławski (88 Mazurowski), Ludwiczak (90 Banasiak)

— Szkoda tego spotkania, bo mógł być remis. Goście cztery razy strzelali na naszą bramkę i zdobyli dwa gole. Jakoś nam jednak nie wychodziło... — stwierdził Andrzej Dempski, kierownik Tęczy.

POZOSTAŁE WYNIKI 14 KOLEJKI
Mamry Giżycko — Granica Kętrzyn 3:2 (0:0)
1:0 — Łapiński (53), 1:1 — Awtuch (64), 2:1, 3:1 — Wiszniewski (67 karny, 78), 3:2 — K. Rałowiec (85 k)
Orlęta Rema Reszel — MKS Korsze 0:4 (0:0)
0:1, 0:2 — Kozłowski (54, 65), 0:3 — Trafarski (84), 0:4 — Kozłowski (88)
Delfin Rybno — Rominta Gołdap 0:5 (0:4)
0:1, 0:2 — Dyniszuk (6, 14), 0:3 — Jagłowski (38), 0:4 — Wierzbicki (41), 0:5 — Mościński (83)
Warmiak Łukta — Omulew Wielbark 4:1 (1:0)
1:0 — Dudaniec (10), 1:1 — (55 k), 2:1 — Bogdański (59), 3:1 — Golks (61), 4:1 — Bogdański (73)
Zatoka Braniewo — Mrągowia Mrągowo 5:2 (0:0)
1:0 — D. Wieliczko (53), 2:0 — Wolak (55), 3:0 — Śniegocki (68), 3:1 — Michałowski (71 karny), 3:2 — Ludak (80), 4:2, 5:2 — Wolak (90, 90+2); czerwona kartka: Jakimczuk (Zatoka)
Błękitni Orneta — Znicz Biała Piska 1:0 (0:0)

KLASA OKRĘGOWA (gr. 2)
Czarni Rudzienice — Tęcza Miłomłyn 3:1 (2:1)
0:1 — Kraszewski (5), 1:1 — Dedek (15), 2:1 — Karkut (32), 3:1 — Osasiuk (84)

Do sporej niespodzianki doszło w Rudzienicach, gdzie Czarni pokonali czołowy zespół rozgrywek Tęczę Miłomłyn 3:1. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak goście.
— Na szczęście tego dnia nasza drużyna potrafiła dogonić wynik — mówi Daniel Boros, kibic Czarnych prowadzący portal internetowy klubu z Rudzienic. — Najpierw Czarek Dedek, po zamieszaniu w polu karnym, z siódmego metra skutecznie uderzył na bramkę. Na 2:1 gola zdobył Arkadiusz Karkut, który dobrze przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego i zdobył gola, Arek uderzał z około 18. metra. Wynik ustalił Krzysiek Osasiuk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego — wymienia Boros.

W końcówce spotkania zarówno gospodarze (Karkut), jak i goście zmarnowali po jednym rzucie karnym. Czarni do 16. wydłużyli serię meczów bez porażki na własnym boisku.

Pomowiec Agrimasz Gronowo Elbląskie — Orzeł Janowiec Kościelny 1:0 (1:0)
1:0 — Bykowski (35)
KS Mroczno — Olimpia Olsztynek 1:4 (1:2)
1:0 — Strzelecki (4), 1:1 — S. Pechta (15). 1:2 — Stankiewicz (35), 1:3 — Pawlak (70 k), 1:4 — Malanowski (85)
Czajkowski Radomniak Radomno — Polonia Pasłęk 3:2 (0:2)
0:1 — Musiński (9), 0:2 — Konczewski (17), 1:2 — R. Lewicki (58), 2:2 — Cabaj (66), 3:2 — Duda (78)
Start Nidzica — Fortuna Gągławki 6:0 (4:0)
1:0 — P. Sobotka (12), 2:0, 3:0 — Cieślak (30, 39), 4:0, 5:0 — P. Sobotka (42, 51), 6:0 — Pawęcki (66)
Kormoran Zwierzewo — GKS Stawiguda 4:2 (1:0)
1:0 — Forasiewicz (24), 2:0 — Maj (60), 2:1, 2:2 — Metera (70,73), 3:2 — Kozicz (90), 4:2 — Kamiński (90+4)
Polonia Iłowo — Ewingi Zalewo 2:0 (0:0)
1:0 — Kapsik (55), 2:0 — Walczak (75)
Syrena Młynary — Warmia Olsztyn (mecz odwołany)

4:0
Gospodarze wygrali po trzech golach Piotra Misiaka i jednym trafieniu Macieja Wilczaka. — Wszystkie bramki zdobyliśmy w drugiej połowie, która była grana pod nasze dyktando. W pierwszej części mecz był dużo bardziej wyrównany — mówi Grzegorz Kasprzak.
Trener Orła chciał się przy okazji odnieść do naszego poprzedniego artykułu podsumowującego piłkarski weekend, chodzi konkretnie o mecz z Osą. — Trener zespołu z Ząbrowa mówił, że mogli wygrać z 10:0. Tymczasem nie ma to związku z prawdą, a świadczyła o tym choćby druga połowa, w której dogoniliśmy wynik. Osa na pewno nie miała tylu okazji do zdobycia gola — mówi Grzegorz Kasprzak, którego wypowiedzią zamykamy temat meczu z 15. października.

Jeziorak Iława — Ossa Biskupiec 6:0
Relacja ze spotkania tutaj.

Osa Ząbrowo — Zamek Kurzętnik 0:0
— Był to typowy mecz na remis, gra toczyła się w środku boiska. Zarówno my, jak i goście, mieliśmy może po jednej dobrej okazji strzeleckiej, ale ich nie wykorzystaliśmy. W naszym przypadku piłka po uderzeniu Sebastiana Marciniaka trafiła w słupek — relacjonuje trener Osy, Krzysztof Furmański. Gospodarze gola w tym meczu zdobyli, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej u strzelca Jarosława Chodowca.