Członkowie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej na wycieczce w Działdowie


2015-04-25 18:00:00 (ost. akt: 2015-04-25 13:33:28)
Uczestnicy wycieczki, członkowie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Iławie

Uczestnicy wycieczki, członkowie Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Iławie

Autor zdjęcia: Dariusz Paczkowski

W minioną sobotę 18 kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Iławie odbyła się wycieczka autokarowa do Działdowa. 30-osobowa grupa z Iławy zwiedziła Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego.
Muzeum to jest nową i nowoczesną placówką, w której znajdują się ekspozycje dotyczące powstania i rozwoju państwa krzyżackiego. Dla zwiedzających została ona otwarta w sierpniu 2013 roku. 

— Muzeum będzie pokazywać prawdę o przeszłości oraz wizję przyszłości bez uprzedzeń i stereotypów - mówił w czasie jego otwarcia ksiądz Bruno Platter - Wielki Mistrz i opat zakonu krzyżackiego. Przed zwiedzaniem muzeum, które znajduje się w działdowskim ratuszu, uczestnicy wycieczki obejrzeli zamek krzyżacki z drugiej połowy XIV wieku, znajdujący się nieopodal rynku. 
Grupa z Iławy liczyła 30 osób w wieku od 5 do 90 lat i dzięki uprzejmości pana Ireneusza Mroczka - pracownika muzeum - każdy otrzymał gadżety związane z muzeum. Na koniec pobytu w Działdowie zwiedziliśmy jeszcze kościół pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego, świątynię katolicką, która jeszcze w roku 1987 była własnością wiernych wyznania ewangelicko-augsburskiego.


DP (red. mr)


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5