W „Koperniku” trwa budowa sali gimnastycznej z łącznikiem

2014-11-29 11:54:30(ost. akt: 2014-11-28 14:03:24)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W związku z wykonaną w maju 2011 r. przez Pracownię Projektowo – Budowlaną „Ekspertyzą stanu technicznego budynku sali gimnastycznej oraz budynku świetlicy w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie”, z której jednoznacznie wynikało, że „stan techniczny omawianego budynku zagraża bezpieczeństwu użytkowników tego obiektu”, dyrektor szkoły wyłączyła budynek sali gimnastycznej z użytkowania. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w różnych budynkach sportowych na terenie miasta. Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego obiektu, w wyniku których 1 października 2014 r. rozpoczęto budowę nowej sali. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 maja 2016 r.
Co tydzień w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbywa się rada budowy, która ocenia stopień realizacji zadania i ustala sprawy bieżące związane z bezpieczeństwem uczniów, gdyż inwestycja – ze względu na swą bliskość do budynku - prowadzona jest prawie na „żywym organizmie” szkoły.

Skład rady budowy jest praktycznie stały, miedzy innymi obecni na niej są: przedstawiciele inwestora, czyli Gminy Miejskiej Iława - Kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu mgr Roman Radtke, Andrzej Niechczyński, właściciele firmy MONSTER S.C. – Piotr Roskosz i Krzysztof Sobota, przedstawiciele szkoły – dyrektor Aleksandra Skubij i kierownik gospodarczy Zbigniew Sikorski oraz inspektor nadzoru konst.– bud. Marcin Bażmirowski i kierownik budowy Michał Zarembski.


Na spotkaniu we wtorek, 25 listopada stwierdzono, że w ramach inwestycji wykonano 50% ław fundamentowych, częściowo piwniczne ściany fundamentowe i zbrojenia słupów wzmacniających ściany fundamentowe.

Obecnie geodeta "narzuca" wysokość murów, przygotowując się do dalszych prac. Jesienna pogoda pozwala przypuszczać, że zakres prac planowanych na rok 2014 zostanie wykonany.
Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała olsztyńska firma MONSTER s.c. Inwestorem jest Gmina Miejska Iława, pozyskano blisko 2 mln zł dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.
ASPochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GS1

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5