Uroki końskich kopyt, czyli pokaz pielęgnacji i podkuwania koni

2014-11-03 12:00:00 (ost. akt: 2014-11-03 12:28:52)
Mistrz kowalstwa znany w Polsce i Europie, Józef Antczak, będzie gościem Sanatorium dla Koni w Siemianach

Mistrz kowalstwa znany w Polsce i Europie, Józef Antczak, będzie gościem Sanatorium dla Koni w Siemianach

Autor zdjęcia: arch.


W najbliższą niedzielę 9 listopada godz.11:00 w Sanatorium dla Koni w Siemianach, swoją wiedzę i umiejętności zaprezentuje kowal podopiecznych koni - Mistrz Kowalstwa znany w Polsce i Europie, Józef Antczak. Będzie można zobaczyć z bliska jak pielęgnuje się, werkuje i podkuwa końskie kopyta.
Wstęp jest wolny. Serdecznie zapraszamy.
Wszyscy wiedzą jak zbudowany jest koń. Wiadomo też, że aby był czysty trzeba wziąć szczotki i go wyczyścić. Grzywa i ogon, to co innego, z pewnością trzeba je wyczesać, by nie były splątane. Ale co robi się z kopytami? No właśnie... - mówi Karolina Zagrodzka z Sanatorium dla koni w Siemianach. — Będzie można się dowiedzieć, jak je pielęgnować, jak czyścić i co robić by były zdrowe? Przecież dzięki nim konie mogą się poruszać, brykać czy galopować. Inną sprawą są buty dla konia. Buty, czyli podkowy. I kolejne pytania. Dlaczego zakłada się je koniom, czy to je boli, jak powstaje podkowa i czy nie parzy konia? Wszystkie te, a także inne odpowiedzi i ciekawostki poznacie przychodząc na nasze końskie spotkanie. Pan kowal z pewnością przybliży nam wszystkim, to co kryją pod sobą wszelkie zabiegi i czynności związane z końskimi kopytkami. 
Dodatkową atrakcją będę konkursy z oryginalnymi nagrodami dla DZIECI i DOROSŁYCH !
Wszystkich, którzy chcą w tym dniu spędzić z nami czas, prosimy o przygotowanie rysunków i zdjęć. Dzieci mają przygotować rysunki z końmi, a dorośli pamiątkowe fotografie. red. mrILAWA


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Magda Rogatty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5