Ścigany kierowca zatrzymał się po strzałach ostrzegawczych

2014-10-20 10:29:30 (ost. akt: 2014-10-20 12:20:49)
Pies wyszukujący środki odurzające zaznaczył w samochodzie sprawcy ślad narkotyków

Pies wyszukujący środki odurzające zaznaczył w samochodzie sprawcy ślad narkotyków

Autor zdjęcia: KPP Iława

Dzisiaj w nocy po zgłoszeniu obywatelskim policjanci z Elbląga i Pasłęka ścigali kierowcę fiata uno, który nie zatrzymał się do kontroli. Było podejrzenie, że jest pod wpływem alkoholu. Policjanci zmuszeni byli strzelać.
Ostatecznie pościg zakończył się w okolicach Zalewa, na terenie powiatu iławskiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Był trzeźwy, ale bardzo agresywny. Pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków. Dodatkowo policyjny pies wyszukujący środki odurzające zaznaczył w samochodzie sprawcy ślad takich substancji. Czynności w tej sprawie trwają.


Do zdarzenia doszło dziś o 1.40 w nocy. Oficer dyżurny elbląskiej komendy odebrał zgłoszenie od pracownika stacji paliw w Gronowie Górne (na krajowej „siódemce”). Było podejrzenie, że kierowca fiata uno może być nietrzeźwy. Na widok radiowozu mężczyzna zaczął uciekać. Pościg trwał trasą krajową S7. Włączył się także do niego radiowóz z Pasłęka. Na węźle Małdyty kierowca fiata celowo doprowadził do kolizji z radiowozami. Policjanci użyli broni oddając strzały w koło auta. Następnie zblokowali radiowozami fiata i wybijając szybę chcieli wyciągnąć kierowcę z samochodu. On jednak ruszył gwałtownie i przejechał po nodze policjanta. Dalej w miejscowości Zalewo na terenie powiatu iławskiego kierowca porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Podczas próby zatrzymania zaatakował dwóch policjantów brzytwą. Po oddaniu strzału ostrzegawczego mężczyzna poddał się. Został obezwładniony i zatrzymany. 37-latek z woj. podlaskiego trafił do policyjnej celi. Był trzeźwy, ale bardzo agresywny. Zachowywał się irracjonalnie. Pobrano mu krew do badań na zawartość narkotyków. Dodatkowo pies wyszukujący środki odurzające zaznaczył w samochodzie sprawcy ślad takich substancji. Czynności w tej sprawie trwają.Za czynną napaść na policjantów sprawcy grozi kara do 10 lat pozbawiania wolności.

Źródło: KPP Iława

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. leszcz #1516302 | 109.95.*.* 21 paź 2014 21:18

  żeby policja na odcinku 50 km nie mogła zatrzymać naćpanego kierowcy z przestrzelonymi oponami we fiacie uno ??? chyba kpina

  odpowiedz na ten komentarz

 2. R2-r #1515469 | 83.24.*.* 21 paź 2014 13:11

  Trzeba mieć nieźle w głowie narąbane, żeby uzbrojonemu w broń palną facetowi, przejechać po nodze, a potem jeszcze grozić brzytwą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. X #1515071 | 83.9.*.* 21 paź 2014 06:11

   Mnie kiedyś policjant przejechał po nodze i uciekł z miejsca zdarzenia. Po kilku miesiącach dostał karę 1000 zł. Gdybym to ja zrobił dostałbym 10 lat

   odpowiedz na ten komentarz

  2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5