29-letni iławianin wybił szybę, wyłudził przejazd taksówką i ukradł alkohol

2014-09-10 10:10:06 (ost. akt: 2014-09-10 19:24:09)

Autor zdjęcia: sxc.hu

29-letni mieszkaniec Iławy już wkrótce odpowie przed sądem za zniszczenie mienia o wartości co najmniej 1000 złotych. Podejrzany wybił szybę w jednej z iławskich kancelarii notarialnych.
W trakcie czynności okazało się, że była to kolejna interwencja tego dnia z udziałem Mariusza R. i jego kolegów. Wcześniej grupa znajomych spożywała alkohol w miejscu niedozwolonym, który ukradli z iławskich marketów. Mężczyźni zostali zatrzymani. Teraz cała czwórka ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem.


Policjanci został poinformowani o wybiciu szyby w jednej z iławskich kancelarii notarialnych. Funkcjonariusze pojechali na Szpitalny Oddział Ratunkowy, gdzie mieli znajdować się sprawcy zniszczenia mienia. Na miejscu okazało się, że świadek zdarzenia usłyszał odgłos tłuczonego szkła i zauważył, jak w stronę szpitala szło dwóch mężczyzn, którzy pomagali iść trzeciemu, który miał poważną ranę nogi. Po opatrzeniu ran 29-latek wspólnie z kolegami został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że Mariusz R. wybił szybę w kancelarii. Poszkodowana straty oszacowała na co najmniej 1000 złotych. W trakcie dalszych czynności okazało się, że o 2.30 nad ranem 29 – latek wyłudził przejazd taksówką. Następnie wspólnie z kolegami ukradł alkohol z dwóch iławskich marketów, a później razem z nimi go spożywał w niedozwolonym miejscu zakłócając ład i porządek.
Wszyscy czterej mężczyźni za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem. Za samo zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5