Utrudnienia w ruchu podczas maratonu

2014-09-05 09:40:50 (ost. akt: 2014-09-05 09:49:04)
W niedzielę o godz. 11:00 rozpocznie się IV Iławski Półmaraton. W związku z tym kierowcy już od godziny 10:00 będą musieli liczyć się z utrudnieniami w organizacji ruchu drogowego na trasie półmaratonu. Zagrożony będzie między innymi wyjazd z Iławy w stronę Szałkowa oraz Tynwałdu.
- Policjanci z Iławy w najbliższą niedzielę będą zabezpieczać całą trasę maratonu, którego start zaplanowano na ul. Konstytucji 3-go Maja na wysokości „Przystani nad Jeziorakiem”. Meta zlokalizowana będzie na Bulwarze Jana Pawła II na wysokości Hali Widowiskowo-Sportowej - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie

- Zawodnicy pobiegną ulicami: Konstytucji III Maja, Niepodległości, Dąbrowskiego, Zalewską,  drogą Iława-Tynwałd, Tynwałd Jażdżówki, Jażdżówki-Szałkowo, Szałkowo-Iława, ul. Lipowy Dwór, ul. Wańkowicza, ciąg pieszo-rowerowy od ul. Wańkowicza wzdłuż jeziora Jeziorak do ul. Dąbrowskiego, ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ul. Dąbrowskiego, ul. Konstytucji III Maja, bulwar Jana Pawła II do Hali Widowiskowo-Sportowej. Od  rana funkcjonariusze będą ułatwiać kierowcom poruszanie się po mieście.

- Apelujemy w trosce o Państwa komfort i bezpieczeństwo, aby zapoznać się z mapą trasy biegu w celu uniknięcia problemów w poruszaniu się samochodem i komunikacją miejską w czasie trwania półmaratonu – dodaje rzecznik komendy powiatowej w Iławie.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5