Policja podsumowała wakacje – mniej utonięć, bezpiecznie na kąpieliskach strzeżonych

2014-09-04 10:22:41(ost. akt: 2014-09-04 11:56:40)

Autor zdjęcia: Policja

Policyjny raport podsumowujący wakacje na wodach Warmii i Mazur wskazuje na poprawę bezpieczeństwa. Spadła liczba utonięć, szczególnie wśród osób w średnim wieku. Tragicznych zdarzeń nie odnotowano wśród osób nieletnich.
Okazało się także, że najbezpieczniej, jeśli chodzi o wakacyjny wypoczynek nad wodą, było w miejscach dozorowanych przez ratowników: na plażach strzeżonych i basenach.
Porównując wakacje 2013 i tegoroczne, mniej osób straciło życie w wyniku utonięcia (2013: 27 utonięć, 2014: 19 utonięć). Największy spadek liczby tych tragicznych zdarzeń dotyczy osób w średnim wieku, od 31. do 50. roku życia.

Najwięcej utonięć dotyczyło jezior (15), jednak liczba ta w porównaniu z ubiegłym rokiem i tak zmalała o 6. Aż do 12 tragicznych zdarzeń doszło na przestrzeni piątku i niedzieli, tylko w sobotę utonęło 9 osób. Wśród ofiar było aż 18 mężczyzn, w tym 12 mieszkańców rejonu województwa warmińsko-mazurskiego.
Głównymi przyczynami utonięć były brawura, alkohol (4 przypadki), brak umiejętności pływania, wypadnięcie z łodzi.

Policjanci wskazują także, że najbezpieczniej, co oznacza brak utonięć, było na kąpieliskach strzeżonych i basenach.

Sezon jednak jeszcze się nie zakończył. Policyjni wodniacy nadal pracują i monitorują sytuację na wodach regionu. Optymizmem napawa to, że od początku maja do końca sierpnia w porównaniu do ubiegłorocznej sytuacji podczas sezonu żeglarskiego, liczba utonięć spadła o 17 (2013: 47, 2014: 30).

af

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na ilawa.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5