Kolejny medal mistrzostw Polski zdobyty przez iławianki

2014-07-29 08:57:04(ost. akt: 2014-07-29 09:08:23)
Marta Pietroczuk (z lewej) i Aleksandra Stępień zdobyły w tym roku dwa medale mistrzostw Polski w siatkówce plażowej: brąz w kategorii kadetek i srebro w kategorii juniorek

Dla siatkarek Zrywu-Volley Iława lato 2014 mogłoby się nie kończyć. Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk, które półtora tygodnia temu zdobyły wicemistrzostwo Polski juniorek, w niedzielę (27. lipca) wywalczyły trzecie miejsce w krajowych mistrzostwach kadetek — turniej był rozgrywany w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dobrze spisały się także nasze dwie pozostałe drużyny.
Medale mistrzostw województwa, wygrane półfinały mistrzostw Polski, no i skuteczna, dobra gra w finałach krajowych czempionatów — trwa właśnie kapitalny sezon siatkarek iławskiego Zrywu.

W czwartek 17. lipca iławska para grająca w składzie Marta Pietroczuk/ Aleksandra Stepień zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek. Marta i Ola w trakcie turnieju zostały pokonane tylko przez mistrzynie świata do lat 21, jednocześnie mistrzynie Polski juniorek z zeszłego roku (tytuł wywalczyły w Iławie), czyli Katarzynę Kociołek i Jagodę Gruszczyńską. W niedzielę iławianki dorzuciły kolejny medal do swojej kolekcji.

Mimo tego, że Pietroczuk i Stępień startują już z powodzeniem w rozgrywkach juniorskich, to są jeszcze w wieku kadetek. W ostatni weekend w Strzelinie został rozegrany turniej siatkówki plażowej w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (w tym roku OOM odbywa się w województwie dolnośląskim). Rozgrywki były jednocześnie finałami mistrzostw Polski kadetek.

Iławski klub był reprezentowany nie tylko przez świeżo upieczone wicemistrzynie Polski juniorek — w Strzelinie o medale OOM i MP kadetek walczyły jeszcze dwa zespoły Zrywu: Monika Gorzka/ Joanna Karpińska oraz Laura Nowotnik/ Iwona Kulińska. Wszystkie nasze zespoły grały bardzo dobrze. W turnieju doszło nawet do dwóch brato, a raczej "siostrobójczych" pojedynków, jak choćby w spotkaniu o wejście do najlepszej czwórki (para Nowotnik/ Kulińska przegrała z parą Pietroczuk/ Stępień), czy w meczu o trzecie miejsce, w którym Ola i Marta rywalizowały z Moniką Gorzką i Joanną Karpińską. Spotkanie o brązowy medal było wewnętrzną sprawą siatkarek Zrywu. Ostatecznie 2:1 wygrała para Pietroczuk/ Stępień, jednak wszystkim naszym drużynom należą się tak samo gromkie brawa.

— Marta i Ola mistrzostwa Polski zakończyły na podium, Monika i Asia zajęły czwarte miejsce, a Laura i Iwona uplasowały się na pozycjach 5-6. Kilka tygodni temu takie miejsca wzięlibyśmy w ciemno, jednak apetyt, jak wiadomo, rośnie w miarę jedzenia. Mogliśmy ugrać trochę więcej, jednak nie ma co narzekać. Jednocześnie gratulujemy zdobycia mistrzostwa Polski Sandrze Korusiewicz i Magdalenie Orlickiej. To była największa niespodzianka turnieju, nawet ich trener przecierał oczy ze zdumienia widząc wspaniałą grę swoich zawodniczek, jednak złoto na ich szyjach zawisło jak najbardziej zasłużenie — mówi Mieczysław Pietroczuk.

Marta Pietroczuk i Ola Stępień nie wróciły ze Strzelina do Iławy. Zatrzymały się w Warszawie, skąd już ruszyły wraz z kadrą narodową do Portugalii na mistrzostwa świata w siatkówce plażowej zawodniczek do lat 19.

Do rozegrania pozostał jeszcze finał mistrzostw Polski młodziczek, turniej odbędzie się w Warszawie jutro i pojutrze (30-31 lipca). Iławski klub reprezentować będą dwie pary: Joanna Karpińska/ Aleksandra Tomaszewska oraz Natalia Mejka/ Kamila Sitnik.