Ruszyły wakacyjne patrole w Siemianach. Komendant i wójt podpisali porozumienie

2014-07-04 13:04:50(ost. akt: 2014-07-04 13:06:09)

Komendant powiatowy policji w Iławie insp. Krzysztof Konert i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych policjantów z iławskiej komendy

Komendant powiatowy policji w Iławie insp. Krzysztof Konert i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych policjantów z iławskiej komendy

Autor zdjęcia: Policja

W wakacje na terenie Siemian, Makowa i okolic służbę pełnić będą dodatkowe policyjne patrole. Jest to możliwe dzięki porozumieniu zawartemu pomiędzy komendantem powiatowym policji w Iławie i wójtem gminy Iława w ramach Funduszu Wsparcia Policji.
Cała akcja ma służyć bezpieczeństwu mieszkańców i turystów nas odwiedzających, podkreślili szef iławskiej policji i wójt. Po raz kolejny także decyzją komendanta wojewódzkiego Policji w Olsztynie, do 10. powiatów w regionie trafiło wsparcie z OPP KWP w Olsztynie.

Komendant powiatowy policji w Iławie insp. Krzysztof Konert i wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński podpisali porozumienie w sprawie zorganizowania służb ponadnormatywnych policjantów z iławskiej komendy.
Innymi słowy, dzięki zawartemu porozumieniu w okresie wakacyjnym na terenie okolicznych miejscowości turystycznych m. in. Siemian, Szałkowa i Makowa służbę pełnić będzie dodatkowy policyjny patrol. Porozumienie podpisano w ramach Funduszu Wsparcia Policji utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, a pieniądze na ten cel przekazała Rada Gminy Iława.
Policjanci umundurowani będą kontrolować miejsca, w których najczęściej dochodziło do naruszeń prawa i gdzie zdaniem mieszkańców jest potrzeba częstszych wizyt patrolu.

— Wystawienie do służby dodatkowych patroli ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom – powiedział szef iławskich policjantów. Policjanci będą reagować na wszelkie przejawy łamania prawa i interweniować wobec sprawców przestępstw i wykroczeń, pomagać ludziom w rozwiązywaniu ich codziennych problemów.

Dodatkowo Wójt Gminy Iława tradycyjnie już zapewnił nocleg i wyżywienie dla policjantów z oddziału prewencji policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy pełnić będą w okresie wakacyjnym służbę na terenie miejscowości Siemiany. 

Tych 38 prewencjuszy delegowanych do pracy w 10. najbardziej turystycznych powiatach naszego województwa już rozpoczęło swoje służby. Wsparcie otrzymały komendy powiatowe w Braniewie, Iławie, Mrągowie, Giżycku, Węgorzewie, Piszu, Ełku, Olecku, Olsztynie, Ostródzie. To już wakacyjna tradycja w naszym regionie. Na pytanie, od kiedy policjanci z OPP wyjeżdżają na sezon pada odpowiedź dowódcy, odkąd pamiętam, od ponad 20 lat.


Tylko w ubiegłym roku w ramach prowadzonych działań w zakresie bezpieczeństwa w miejscu wypoczynku delegowani policjanci z oddziału prewencji policji w Olsztynie wykonali ponad 900 służb, wylegitymowali około 2400 osób, podjęli 2286 interwencji, zatrzymali 44 sprawców przestępstw i osób poszukiwanych, interweniowali w sprawach 1163 wykroczeń.

jk/af

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5