Urszula, Papa D. i Trubadurzy na Dniach Iławy

2014-06-25 15:56:21 (ost. akt: 2014-06-25 16:11:49)
Niedziela upłynie pod znakiem Regionalnego Święta Ryby

Niedziela upłynie pod znakiem Regionalnego Święta Ryby

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Wiadomo już, co czeka nas podczas tegorocznych Dni Iławy, które trwać będą od 11 do 13 lipca. Trzy dni zabawy wypełnią przede wszystkim koncerty w miejskim amfiteatrze. Atrakcji, jakie przewidziano na drugi weekend lipca, jest jednak zdecydowanie więcej.
Dni Iławy to święto, mające upamiętnić lokację miasta. W tym roku obchodzić będziemy 709-lecie uzyskania przez Iławę praw miejskich. Pierwszy dokument lokacyjny Iławy zaginął — zachowało się jedynie jego ponowienie z 11 czerwca 1317 roku. — To dlatego Dni Iławy organizujemy w okresie wakacyjnym — mówi burmistrz Iławy Włodzimierz Ptasznik. — W mieście, które na każdym kroku zachęca do wypoczynku i relaksu, to najlepszy czas na świętowanie — dodaje.

Centralnym punktem obchodów Dni Iławy będą wieczorne koncerty. W sobotę w iławskim amfiteatrze wystąpią między innymi Trubadurzy i Urszula, a w niedzielę Parassol i Paweł Stasiak z zespołem Papa D. Atrakcją, szczególnie dla najmłodszych, będzie też niedzielny koncert Majki Jeżowskiej oraz „Spektakl gwiazd z Radiem Zet Gold”.
13 lipca na terenie amfiteatru miejskiego pojawi się gwiezdne miasteczko z mobilnym planetarium. Obok pracować będzie studio Radia Zet Gold, skąd nadawane będą bezpośrednie relacje z przebiegu Dni Iławy. Tam też odbywać się będą warsztaty dziennikarskie dla najmłodszych.

Niedziela upłynie pod znakiem Regionalnego Święta Ryby. Impreza zawita do Iławy już po raz czwarty. Podczas święta ryby będzie można przyjrzeć się zmaganiom zawodowych kucharzy oraz gospodyń domowych, prezentujących swoje kulinarne umiejętności podczas konkursu "Na najlepszą potrawę rybną”. W ubiegłym roku w roli głównej wystąpił lin i sandacz, w tym roku ekipy zmierzą się z sandaczem i szczupakiem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, w tym członków sieci "Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle”. Wybrane stoiska pojawią się w Iławie już w sobotę.

W czasie Dni Iławy w galerii "Na Wprost” otwarta będzie ponadto wystawa malarstwa Hanny Bakuły. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 11 lipca. Dzień później mieszkańcy Iławy będą mieli okazję rozmowy z malarką w trakcie spotkania promującego jej ostatnią książkę "Moja firma portretowa”.

W trakcie Dni Iławy Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Promyk” przeprowadzi badania poziomu cukru dla chętnych, w ramach profilaktyki cukrzycy. Na terenie amfiteatru miejskiego odbywać się też będzie prezentacja wyrobów Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Program Dni Iławy:
11. lipca, piątek

godz. 18.00 - Wernisaż wystawy malarstwa Hanny Bakuły oraz spotkanie
z malarką w ramach promocji jej książki pt. "Moja firma portretowa”
Miejsce: galeria Na Wprost

12. lipca, sobota
Amfiteatr:
godz. 11.00 - Jarmark stoisk regionalnych
godz. 12.00 -14.00 - I Iławski Festiwal Sztuk Walki
godz. 19.00 - Koncert zespołu Janusza Yaniny Iwańskiego (The Beatles)
godz. 20.45 - Koncert zespołu Trubadurzy
godz. 22.00 - Koncert URSZULI

13. lipca, niedziela
Amfiteatr:
godz. 11.00 - Rozpoczęcie Regionalnego Święta Ryby
W programie konkursy kulinarne "Na najlepsza potrawę rybną” i "Warmińsko Mazurski kociołek rybny”
godz. 11.00 - Jarmark stoisk z żywnością regionalną
godz. 18.00 - Koncert Majki Jeżowskiej
godz. 19.30 - Koncert zespołu Parassol (muzyka reggae)
godz. 21.00 - Koncert Pawła Stasiaka z zespołem Papa D

Weź udział w Regionalnym Święcie Ryby, szczegóły dotyczące konkursu na:
produktregionalny.warmia.mazury.pl oraz www.ickilawa.pl

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Sponsorzy #1426222 | 31.41.*.* 26 cze 2014 21:47

  W sąsiednich miastach to zakłady pracy wykładają pieniądze. Ciągły lamer i narzekanie nic nie da. Nauczyliscie sie wszystcy ze maja być supergwiazdy za darmo. A ilu z was jeździ na płatne koncerty topowych artystów?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 2. kirk #1425747 | 89.228.*.* 26 cze 2014 10:47

  Sąsiednie miasta ostatnio miały lepszych wykonawców i wcale nie były to dni danego miasta, w Iławie tradycyjnie cepelia... Dzieciaki maja atrakcje,M.Jeżowska itd. Dla dorosłych Urszula,Trubadurzy i P. Dance - przebrzmiałe gwiazdki co tyko graja do kotleta i na dniach miast.Założe sie,że skasują za swoje występy nie mało. Ale ludzie w Iławie lubia cepelie i to widać od zawsze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 3. pomysłowy dobromir #1425609 | 89.228.*.* 26 cze 2014 06:02

  Wyjedźmy wszyscy! Później narzekajmy, że w Iławie nic się nie dzieje.

  odpowiedz na ten komentarz

 4. stop głupocie #1425571 | 83.25.*.* 25 cze 2014 23:47

  Polecam zasadę: jeżeli nie znam tematu, nie zabieram głosu. Bo czasami można skrzywdzić np. dzieci, które mają jedyną okazję w roku, by przed rodziną i znajomymi zaprezentować to, czego uczą się w iławskich stowarzyszeniach (karate kyokushin, aikido, taekwondo), a zapewniam, że nie uczą się brania sterydów i okładania się po twarzy. Powtarzam raz jeszcze: zamilcz, proszę, nie rób z siebie błazna. I wyjedź jak najdalej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Zaangażowany #1425568 | 88.199.*.* 25 cze 2014 23:45

   Wszystko jest zamkniętym kręgiem jeśli chodzi o relacje miasto-artysta i rok rocznie zapraszają tych samych artystów i tacy Trubadurzy skasują za koncert 40 tys. Jestem pewien, że o połowę mniej ludzi będzie niż na np ostatnim brokenballu.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5