Ogólnopolski głos profilaktyki w Iławie

2014-06-20 09:59:52 (ost. akt: 2014-06-20 10:09:40)

Autor zdjęcia: Dominik Jaskulski

W Iławie rozbrzmiał Ogólnopolski Głos Profilaktyki, którego głównym przesłaniem jest moda na życie bez uzależnień - życie bez narkotyków, alkoholu, bez przemocy. Ogólnopolski Głos Profilaktyki jest krajowym zrywem wzmocnienia twórczej profilaktyki realizowanej przez społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty". W Zrywie Wolnych Serc zorganizowanym przez Komendę Powiatową Policji w Iławie oraz Gazetę Iławską wzięli udział między innymi uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Rolniczych w Kisielicach.
Happening rozpoczął się przemarszem policjantów wraz z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół w Kisielicach spod Starostwa Powiatowego w Iławie do Galerii Handlowej JEZIORAK, gdzie jedna z uczennic odczytała odezwę Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki "Zatrzymajmy się na chwilę". Następnie, Komendant Powiatowy Policji w Iławie insp. Krzysztof Konert zwrócił się do uczestników haapeningu i wszystkich zgromadzonych w galerii o wspólne wybijanie rytmu WOLNYCH SERC.Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami.

Zgromadzeni  uczniowie przekazali stworzone przez siebie plakaty zwierające hasła profilaktyczne na odbywający się w Iławie Ogólnopolski Turniej Koszykówki Broken Ball oraz Festiwal Kultury Młodzieżowej.
Ogólnopolski Głos Profilaktyki jako  zryw jedności pokoleniowej, instytucjonalnej i środowiskowej, dokładnie wpisuje się w założenia rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej".

red.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5