Gala MMA — iławianie wygrali swoje walki!

2014-05-25 12:13:21(ost. akt: 2014-05-25 12:21:43)
W walce wieczoru Janusz Dylewski (atakuje) pokonał Józefa Warchoła

W walce wieczoru Janusz Dylewski (atakuje) pokonał Józefa Warchoła

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niech żałują wszyscy ci, którzy nie przyszli na piątkową galę MMA w Iławie. Publiczność obejrzała ciekawe pojedynki, w tym dwie wygrane reprezentantów gospodarzy. W walce wieczoru Janusz Dylewski pokonał Józefa Warchoła. ZOBACZ ZDJĘCIA.
Tak szczerze, to tej publiczności nie było za dużo. Zdaniem wielu, bilety były trochę za drogie jak na iławskie warunki: najtańszy kosztował 39 złotych, najdroższy 99 zł. Iława to miasto piękne (co podkreślali zawodnicy), jednak jej społeczeństwo do bogatych nie należy, dlatego też na Gali Profesjonalnej Ligi MMA nie było tłumów.

Tygrysice walczą
Ci fani sportów walki, którzy już przyszli na galę, nie mogą jednak narzekać. W oktagonie stoczonych zostało osiem walk. Cztery pierwsze to pojedynki amatorskie zawodniczek i zawodników starających się o wyjazd na mistrzostwa świata do Las Vegas.

Zwłaszcza walka przedstawicielek płci pięknej była ciekawym zjawiskiem. Aleksandra Milczarek i Anna Mikrut, dwie młode, bardzo sympatyczne i uśmiechnięte dziewczyny, po wejściu do oktagonu zamieniły się w tygrysice. Wygrała Milczarek.


Po walkach amatorskich nastąpiło danie główne piątkowej uczty, czyli cztery walki zawodowe. Jako pierwsi w oktagonie pojawili się zawodnicy ważący mniej niż 57 kilo: Ibrahim Barkinkhoev z Poland Top Team (klub prowadzony przez organizatora PLMMA, Mirosława Oknińskiego) walczył z zawodnikiem Arrachiona Olsztyn, Adrianem Bieranowskim. Decyzją sędziów wygrał Barkinkhoev, jednak Adriana trzeba pochwalić za ogromną ambicję i wolę walki do samego końca. Z lecącą z głowy prawie przez cały pojedynek krwią, spływającą na twarz, z minuty na minutę walczył coraz lepiej, a pod koniec ostatniej trzeciej rundy był bliski pokonania swojego rywala.

Pan ichtiolog
wygrał swoją walkę

Publiczność ożyła jeszcze bardziej chwilę po pojedynku Barkinkhoeva z Bieranowskim, do oktagonu wchodził bowiem właśnie Dawid Tarasiewicz, zawodnik iławskiej filii Arrachiona Olsztyn, w której trenuje także młodszych adeptów MMA. Tarasiewicz walczył ze Sławomirem Wasiakiem, zawodnikiem Fight Team MMA Brodnica.

Rywal od początku mocno zaatakował reprezentanta Iławy, miał przewagę, jednak wystarczyła jedna akcja i jeden błąd Wasiaka wykorzystany przez iławianina i było po walce. Brodniczanin z kontuzją kolana opuszczał oktagon.

— Wydaje mi się, że mój rywal kontuzji doznał po podcięciu — mówi Tarasiewicz, z zawodu ichtiolog w iławskim Gospodarstwie Rybackim. Najbardziej szczęśliwa po walce była mama Dawida, która bardzo przeżywała bitwę syna i z nerwów nie mogła wysiedzieć na miejscu.

Pojedynek Adama Oknińskiego (Poland Top Team, syn Mirosława) z Wojciechem Balejko (Pomorzanin Nowogard), wygrany przez tego pierwszego poprzedził walkę wieczoru, w której to Józef Warchoł z Fight Klub Koszalin chciał wziąć rewanż na Januszu Dylewskim z Iławy. Obaj zawodnicy walczyli poprzednio pod koniec 2013 roku podczas gali PLMMA w Legionowie, wówczas wygrał "Dylek".

Rewanż Warchołowi nie wyszedł, Dylewski wspomagany z boku przez swojego trenera Dawida Tarasiewicza wygrał walkę już w pierwszej rundzie. Pojedynek zakończył duszeniem rywala z tyłu, Warchoł poddał się sile "Dylka".


Iławskie walki — Wyniki Gali PLMMA

Walka wieczoru:

97 kg: Janusz Dylewski pokonał Józefa Warchoła przez poddanie (duszenie zza pleców), Runda 1.

Pozostałe walki zawodowe:

93 kg: Adam Okniński pokonał Wojciecha Balejko przez KO (high kick), Runda 3.
77 kg: Dawid Tarasiewicz pokonał Sławomira Wasiaka przez TKO (kontuzja), Runda 1.
57 kg: Ibrahim Barkinoev pokonał Adriana Bieranowskiego przez jednogłośną decyzję, Runda 2.

Walki finałowe eliminacji do Amatorskich Mistrzostw Świata w Las Vegas:
Filip Danych pokonał Adriana Błeszyńskiego przez poddanie (balacha na nogę), Runda 1.
Aleksandra Milczarek pokonała Anna Mikrut przez poddanie (duszenie trójkątne nogami), Runda 1.
Łukasz Siwiec pokonał Łukasza Magdzińskiego przez jednogłośną decyzję sędziów 5:00, Runda 2.
Kacper Formela pokonał Pawła Chojnackiego przez niejednogłośną decyzję sędziów 5:00, Runda 2.

zico
m.partyga@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. hary #1403192 | 37.24.*.* 26 maj 2014 12:00

    a gdzie ten słynny "Lewy" z Ostródy??? On już nie walczy ,czy nie ma dla niego zawodników????????????

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. H #1402519 | 89.229.*.* 25 maj 2014 13:15

    Brawo Dave!!!!

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5