Akcja „Czyste Jeziora i Rzeki – Wiosna 2014”

2014-05-21 09:57:27(ost. akt: 2014-05-21 10:01:50)
Tegoroczna akcja „Czyste jeziora i rzeki – Okaż kulturę szanuj naturę ” trwała od 22 kwietnia do 10 maja. W tym czasie nurkowie z komendy powiatowej PSP w Iławie w porozumieniu z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, wzięli czynny udział w oczyszczaniu kąpielisk na terenie Iławy.
Nurkowania prowadzono na plażach - „Skarbek”, „Kajki” tzw. dzika i „Kormoran”, tzw. prawdziwa. Oczyścili ze śmieci i przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla korzystającym z letniego wypoczynku kąpieliska w Suszu, Kisielicach oraz na jeziorze Witoszewo. Finałowe nurkowanie odbyło się także w jeziorze Wielkie Partęczyny leżącym w powiecie nowomiejskim. Z uwagi na zasięg obszaru chronionego dla komendy w Iławie oraz ścisłą współprace z komendą powiatową PSP w Nowym Mieście Lubawskim, również to kąpielisko zostało uprzątnięte. 
Ostanie nurkowanie dało również iławskim nurkom możliwość zapoznania się z kolejnym akwenem, co stanowi ważny aspekt szkoleniowy. W akcji uczestniczyło łącznie dziesięciu nurków, którzy zgromadzili podczas swoich eksploracji 22 worki śmieci. Pamiętajmy, że często błahe przedmioty wrzucane do wody mogą spowodować uszkodzenia ciała, bądź nawet doprowadzić do utonięcia. Dbajmy, więc nie tylko o czystość, ale również o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku nad wodą. 
 


Tekst: mł. kpt. Krzysztof Rutkowski – oficer prasowy KP PSP w Iławie


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5