Żniwo pijanych po weekendzie

2014-05-19 15:06:53(ost. akt: 2014-05-19 15:10:54)
Mimo zapowiadanych akcji policji pijani wciąż wyjeżdżają na drogi powiatu

Mimo zapowiadanych akcji policji pijani wciąż wyjeżdżają na drogi powiatu

Autor zdjęcia: Archiwum redakcji

Kary od 2 do 3 lat pozbawienia wolności grożą trzem mężczyznom, którzy będąc pod wpływem alkoholu jeździli samochodami. Jeden z nich swoją podróż zakończył w krzakach, drugi uciekł z miejsca zdarzenia, a trzeci po dojechaniu do miejsca zamieszkania poszedł po prostu spać. Teraz ze swojego zachowania będą tłumaczyli się przed sądem.
Do oficera dyżurnego iławskiej policji zadzwoniła kobieta. Poinformowała, iż kierujący jadący przed nią fiatem jedzie bardzo dziwnie. Zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i zmuszał jadących z naprzeciwka do zjechania na pobocze. W pewnym momencie mężczyzna zjechał na jedną z posesji w gminie Iława i poszedł do domu. Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce gdzie okazało się, że na posesji faktycznie stoi samochód osobowy fiat. Kiedy policjanci zapukali do domu okazało się, że kierujący śpi. Artur W. został zatrzymany. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 35-latek ma ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kodeks karny za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


Natomiast w Iławie doszło do kolizji na parkingu między dwoma samochodami. Funkcjonariusze udali się na miejsce gdzie okazało się, że sprawca przed przyjazdem policji oddalił się. Policjanci kilka chwil po zdarzeniu zatrzymali sprawcę. Od Kazimierza B. wyczuwalna była silna woń alkoholu. okazało się, że mężczyzna ma prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 41 – latek usłyszał zarzut do którego się przyznał. Teraz mężczyźnie za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę przed godziną 4:00 rano oficer dyżurny został poinformowany o zdarzeniu drogowym. Kierujący będąc w miejscowości Stradomno zjechał na prawe pobocze a następnie uderzył w przydrożne krzaki. Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie okazało się, że kierujący samochodem osobowym renault stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne krzaki. Policjanci zatrzymali Stanisława W., który przyznał się do kierowania pojazdem. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 46 - latek ma w organizmie 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.


Natomiast w Karolewie policjanci z Susza zatrzymali Patryka W., 26 – letniego mieszkańca gminy Susz, który kierował samochodem osobowym vw mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy a samochód przekazali osobie wskazanej. Natomiast Patryka W. po wykonaniu czynności zwolnili.

Kolejnego nietrzeźwego policjanci zatrzymali w Girgajnach. Bartosz W. 24 – letni mieszkaniec gminy Zalewo kierował rowerem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze rower przekazali osobie wskazanej. Natomiast Bartosza W. po wykonaniu czynności zwolnili.Źródło: KPP Iława

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5