Trzech zatrzymanych, jeden wpadł w... prokuraturze

2014-04-22 11:39:15(ost. akt: 2014-04-22 11:52:00)

Autor zdjęcia: KMP Elbląg

Policjanci z powiatu iławskiego zatrzymali trzech poszukiwanych. Rafał K. ma do odbycia karę pozbawienia wolności za uszkodzenie mienia, Piotr S. za paserstwo umyślne, natomiast Tomasz P. do więzienia ma trafić za znęcanie. Dwóch z nich trafiło już do zakładu karnego.
Wszyscy poszukiwani nie stawili się do zakładu karnego w wyznaczonym terminie. Sąd wydał postanowienie o ustaleniu miejsca pobytu i osadzeniu Piotra S. i Tomasza P. w zakładzie karnym. Natomiast za Rafałem K. wydał list gończy.

— Otrzymaliśmy informację, że Rafał K. w konkretnym terminie ma się zgłosić do prokuratury. Wykorzystaliśmy tę wiedzę — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

Rafał K. był zaskoczony, gdy w budynku prokuratury podeszli do niego funkcjonariusze i oświadczyli, że jest zatrzymany. 35-latek był poszukiwany na podstawie listu gończego za zniszczenie mienia. Przestępca trafił już do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 4 miesiące i 10 dni.

Kolejnego poszukiwanego policjanci zatrzymali w domu. Grzegorz M. został poinformowany przez funkcjonariuszy, że ma do odbycia karę pozbawienia wolności za przestępstwo znęcania. Mężczyzna nie stawiał oporu podczas zatrzymania. 47–latek został odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 150 dni.

Następnego poszukiwanego policjanci zatrzymali po służbie. Lubawscy funkcjonariusze Piotra S. zauważyli na jednej z ulic. Podeszli do 28–latka i oświadczyli mu, iż jest poszukiwany za paserstwo umyślne i zostanie odkonwojowany na 18 dni do zakładu karnego. Mężczyzna był zaskoczony.
— Kiedy okazało się, że jest to kara zastępcza za niezapłacenie grzywny, opłata została uiszczona, a 28-latek zwolniony — wyjaśnia Joanna Kwiatkowska.

red
ilawa@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Mieszkaniec #1380917 | 82.160.*.* 23 kwi 2014 09:16

    I znowu kronika policyjna i nic o planach miasta .................

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5