Weekendowe żniwo pijanych

2014-04-14 10:22:26(ost. akt: 2014-04-14 10:29:53)

Autor zdjęcia: archiwum


Tomasz K., 36-latek z gminy Iława jechał oplem mając 2,7 promila. Na dodatek nie posiadał uprawnień do prowadzenia auta. Pijanych na drogach powiatu było jednak więcej.
Policjanci z Iławy zatrzymali 36-letniego Tomasza K., mieszkańca gminy Iława, który kierował oplem mając ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. Samochód został przekazany osobie wskazanej, a Tomasza K. policjanci po wykonaniu czynności zwolnili do domu. W trakcie czynności okazało się jeszcze, że 36 – latek nie posiada uprawnień do kierowania.


W Zalewie na ul. Elbląskiej policjanci zatrzymali 37–letniego Grzegorza M., mieszkańca Zalewa, który kierował rowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Następnego nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali także w Zalewie, tym razem na ul. Kolejowej. 33-letni Jarosław M. kierował vw mając 2,2 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Samochód przekazano osobie wskazanej.


Kolejny nietrzeźwy kierujący jechał ciągnikiem rolniczym mając 3,1 promila alkoholu w organizmie. Janusz M., 52-letni mieszkaniec powiatu ostródzkiego nie posiadał również uprawnień do kierowania a pojazd nie był dopuszczony do ruchu.


[b]W Suszu
na ul. Iławskiej policjanci zatrzymali Krzysztofa P.[/b], który nie dostosował się do znaku drogowego zakaz wjazdu. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 33 – latek jeździ na rowerze mając 2,5 promila alkoholu w organizmie. Rower został zabezpieczony w Komisariacie Policji w Suszu.


Natomiast w Lubawie na ul. Dworcowej policjanci zatrzymali Krzysztofa N., 40–latek kierował samochodem osobowym mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali osobie wskazanej.


Kolejnego nietrzeźwego zatrzymali policjanci w Zalewie. Sławomir B. jechał rowerem mając 2,6 promila alkoholu we krwi. W trakcie czynności policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Zalewo jeździ na rowerze mając aktualny zakaz sądowy.

Następnego rowerzystę policjanci zatrzymali w gminie Iława. Jan Z. poruszał się jednośladem mając aktualny zakaz sądowy.

Wobec kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po pijanemu i na zakazie będą wyciągnięcie konsekwencje prawne. Grożą im kary pozbawienia wolności oraz obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.


Przypominamy!!! 

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i nawet 10-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek. Nie wsiadajmy za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu po wypiciu chociażby niewielkiej ilości alkoholu. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych konsekwencji.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. 666 #1375350 | 83.24.*.* 14 kwi 2014 23:11

    Takie mamy w Polsce prawo

    odpowiedz na ten komentarz

  2. powtarzam #1374708 | 195.205.*.* 14 kwi 2014 10:47

    Gmina Iława - zagłębie pijanych kierowców !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5