Mieszkańcy złapali zuchwałego złodzieja

2014-04-06 15:08:53 (ost. akt: 2014-04-06 15:54:00)
O policyjnym dozorze zdecydowała prokuratora w Iławie, wobec mężczyzny podejrzanego o kradzieże portfeli. Policjanci ustalili, że sprawca wchodził do niezamkniętych mieszkań w Lubawie i z torebek kradł portfele z zawartością pieniędzy, dokumentów oraz kart do bankomatu. W ramach zastosowanego środka zapobiegawczego 22-latek będzie musiał odwiedzać komisariat policji. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zostali poinformowani o kradzieży portfela z mieszkania na terenie Lubawy. Funkcjonariusze od razu pojechali na miejsce gdzie okazało się, że sprawcą jest znany im dobrze Mateusz R.

- Funkcjonariusze ustalili, że sprawca wszedł do niezamkniętego mieszkania, gdzie po pewnym czasie zauważyła go wnuczka właścicieli. Kobieta niemal od razu zorientowała się, że w jej torebce nie ma portfela. 22–latek próbował uciekać, jednak kiedy pokrzywdzona zablokowała mu drzwi ten wyskoczył przez okno - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

- Pokrzywdzona ruszyła za sprawcą, krzycząc „łapać złodzieja”. Usłyszał to przechodzący mężczyzna, który ujął 22 - latka. Okazało się, że sprawca w rękawie schował portfel kobiety. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W toku przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że Mateusz R. jest sprawcą także innej kradzież, która wyglądała dokładnie tak samo.

W sobotę (05.04) prokuratora w Iławie zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór. Teraz 22–latek będzie musiał odwiedzać Komisariat Policji w Lubawie trzy razy w tygodniu. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ormowiec #1368939 | 89.228.*.* 6 kwi 2014 18:49

    Złodzieja trza dorwać, zas policja będzie wiedziała co z nim zrobić

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5