Skasował znak i uciekł

2014-03-01 13:58:50(ost. akt: 2014-03-01 14:04:30)

Autor zdjęcia: Archiwum

Kara do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcy samochodu osobowego, który mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę, uderzył w znak i uciekł.
Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca samochodu osobowego drogowy na jednej z ulic w Iławie uderzył w znak i uciekł.

Policjanci na miejscu zdarzenia znaleźli elementy plastikowe zderzaka oraz tablicę rejestracyjną. W międzyczasie inny patrol zauważył uszkodzone auto z brakującą tablicą rejestracyjną. Samochód zaparkowany był pomiędzy garażami. W środku siedziało dwóch mężczyzn. Właściciel samochodu i jego kolega nie przyznawali się do kierowania autem. Mężczyźni zostali przewiezieni do komendy policji, ponieważ od obu wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że Robert G. miał 2,2 promila alkoholu w organizmie, natomiast jego kolega ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyźni zostali zatrzymani. 26–letniemu Robertowi G. został przedstawiony zarzut kierowania samochodem osobowym w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna złożył wyjaśnienia.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5