Znęcał się nad rodziną. Został zatrzymany

2014-02-26 13:17:04(ost. akt: 2014-02-26 13:20:13)
Kisieliccy policjanci interweniowali wobec 40- letniego mieszkańca gminy Kisielice, który podejrzany jest o znęcanie się nad żoną i synami. Mężczyzna ubliżał im, szarpał, popychał. Za przestępstwo znęcania się Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Kisielice.

- Funkcjonariusze od razu udali się na miejsce gdzie zastali 40 - letniego Arkadiusza S. który kłócił się z żoną i synami. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ubliżał domownikom, szarpał ich, popychał, groził oraz uderzał. W trakcie czynności okazało się także, iż mieszkaniec gminy Kisielice ma już na swoim koncie wyrok skazujący za znęcanie się nad rodziną. 40 – latek trafił do policyjnej celi. Dziś iławscy policjanci wspólnie z prokuratorem złożą do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Arkadiusz S. w najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem - mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5