Zatrzymali poszukiwanych

2014-02-23 12:32:01(ost. akt: 2014-02-23 12:32:05)
Iławscy policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych. Jednego na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez Sąd Rejonowy w Iławie. Grzegorz Cz. ma do odbycia karę roku 6 miesięcy pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Natomiast dwie nieletnie osoby samowolnie oddaliły się ośrodka szkolno-wychowawczego.
Policjanci z Iławy, po służbie, zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do zakładu karnego, by odbyć zasądzoną karę. O fakcie tym poinformowali oficera dyżurnego, który wysłał patrol. Grzegorz Cz. został zatrzymany. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym wydanym przez Sąd Rejonowy w Iławie. Grzegorz Cz. był pod działaniem alkoholu, więc noc spędził w policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał został odkonwojowany do więzienia. Spędzi tam najbliższe 1,5 roku za niepłacenie alimentów.

Kolejni poszukiwani zostali zatrzymani w sklepie, zaraz po tym , gdy ukradli
alkohol, śrubokręt oraz czekoladki. W trakcie czynności policjanci ustalili, że 16 i 17-latek samowolnie oddalili się z młodzieżowego ośrodka szkolno-wychowawczego. Policjanci zatrzymali nieletnich i przewieźli do Policyjnej Izby Dziecka w Olsztynie, skąd zostaną zabrani przez opiekunów. Teraz 17–latek i jego o rok młodszy kolega będą tłumaczyć się z ucieczki oraz kradzieży sklepowej.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5