Pijany kierowca spowodował kolizję

2014-02-17 14:57:26(ost. akt: 2014-02-17 15:04:05)

Autor zdjęcia: Archiwum

Policjanci zatrzymali Damiana P., który spowodował kolizję drogową będąc pod wpływem alkoholu. Mężczyzna nie przyznawał się, że prowadził samochód. Jak się okazało, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie oraz czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
O zdarzeniu mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji.

— Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o kolizji drogowej. Na miejsce od razu udali się funkcjonariusze. Okazało się, iż w rowie znajduje się samochód volkswagen. W samochodzie siedzieli dwaj mężczyźni. Kiedy funkcjonariusz podszedł do kierowcy wyczuwalna był od niego silna woń alkoholu. Mężczyzna miał problem z wyjściem z pojazdu.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że mężczyzną tym jest Damian P., 27 - letni mieszkaniec gm. Iława, który ma już zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna cały czas twierdził, że on na pewno nie kierował tym pojazdem. Jego pasażerem był 53 - letni mieszkaniec gm. Iława. Damian P. miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. 27 - latek został osadzony w policyjnej celi. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Damianowi P. za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu z czynnym zakazem sądowym może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5