Prawie 2 tysiące gości na Powiatowym Koncercie Noworocznym

2014-02-06 13:30:05(ost. akt: 2014-02-06 13:45:40)
Anna Głogowska z tancerzami Janem Klimentem i Tomaszem Barańskim

Anna Głogowska z tancerzami Janem Klimentem i Tomaszem Barańskim

Autor zdjęcia: Mateusz Partyga

Niemal dwa tysiące mieszkańców powiatu przybyło we wtorek 4 lutego na uroczysty Koncert Noworoczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Iławie i Urząd Marszałkowski w Olsztynie.
Gospodarz koncertu starosta iławski Maciej Rygielski w skrócie przypomniał rok 2013 i działania, które spowodowały, że był to rok najlepszy od kilku lat.
Fakt, że jako jeden z niewielu powiatów w województwie wykorzystaliśmy unijne środki z RPO w imponującej wysokości 0,5 miliarda a złotych, mówi sam za siebie.

Mówił także o turystyce, która wykonała milowy krok w roku ubiegłym - o 300 proc. zwiększyła się liczba turystów w powiecie iławskim, z czego 17 tysięcy turystów obsłużył w niecałe pół roku Grand Hotel Tiffi.

Zwrócił uwagę na bezrobocie, które dzięki tym zabiegom jest najniższe w województwie i wynosi 11,7 proc. Kwestię pozyskiwania funduszy unijnych poruszył też w swoim przemówieniu marszałek Jacek Protas.

Osobą, która szczególnie zabiega, wyszukuje i dopilnowuje każdego drobiazgu, jest Bernadeta Hordejuk, radna sejmiku, ale też doradca starosty ds. służby zdrowia i to o niej właśnie mówił marszałek. Głos zabrała także dobra znajoma powiatu Elżbieta Gelert, poseł RP (była dyrektor Szpitala Powiatowego w Iławie), która życzyła równie udanego roku 2014.


Decyzją Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego przyznane zostały „Odznaczenia za Zasługi dla Województwa Warmińsko – Mazurskiego”.
Otrzymali je:
Małgorzata Joanna Miszczak-Szołucha (obecnie pełni funkcję z-cy Ordynatora ds. noworodków w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym. Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej wykonywanej od ponad 30 lat w Powiatowym Szpitalu w Iławie)

Leonarda Pawłowska (kierownik Spółdzielczego Domu Kultury „Polanka”. Za działalność społeczno-kulturalną prowadzoną na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym zrzeszonych w Polskim Związku Niewidomych)

Ignacy Barański (właściciel nowoczesnego zakładu drzewnego „Barański” w Babiętach Wielkich gm. Susz. Za całokształt działalności społecznej na rzecz mieszkańców gminy Susz.)

Eugeniusz Dębiński (członek Związku Inwalidów Wojennych. Za działalność na rzecz Związku, jego członków, za pielęgnowanie tradycji patriotycznych).

Akordeonista Marcin Wyrostek wraz z zespołem dał wspaniały popis muzycznego talentu, podobnie tancerze: Ania Głogowska, Jan Kliment i Tomasz Barański, pozwoliła na nowo spojrzeć na muzykę.

Po koncercie muzycy rozdawali autografy i rozmawiali z gośćmi koncertu.

red.
ilawa@gazetaolsztynska.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ono #1321401 | 212.160.*.* 10 lut 2014 15:13

  Nie tylko chlebem żyje społeczeństwo. Na muzykę zawsze warto wydać kasę, bo to jest potrzebne każdemu człowiekowi!!!!!!! Z takim podejściem, to tylko się nażreć, wydalić i zapomnieć.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. gosc #1319954 | 83.9.*.* 8 lut 2014 18:20

  zabawa super oby więcej takich a tancerze bez komentarza aż słów brakuje ja się wzruszyłam jak tańczyli

  odpowiedz na ten komentarz

 3. fotograf #1318718 | 88.199.*.* 7 lut 2014 11:01

  Ilość zdjęć jak zwykle oszałamiająca! Jakość niestety już gorzej. Średnio na jednego widza wypadło 25 i pół zdjęcia. REKORD powiatu

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 4. Tur #1318092 | 83.9.*.* 6 lut 2014 19:28

  Niezła kasa tam poszła a ludzie na chleb nie mają !!!!!!!!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5