Włamywał się i kradł. Został zatrzymany

2014-01-23 10:53:02(ost. akt: 2014-01-23 11:05:20)

Autor zdjęcia: kpp Iława

Policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań w gminie Susz, a po trzech tygodniach okradł garaż w Iławie. Funkcjonariusze z Iławy ustalili sprawcę kradzieży z włamaniem i wczoraj go zatrzymali. Dawid K. usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Teraz za kradzież z włamaniem może mu grozić kara nawet 10 lat więzienia.
- Iławscy policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Susz. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w ciągu ostatniego miesiąca dopuścił się dwóch kradzieży z włamaniem. W pierwszym przypadku, po wybiciu szyby w oknie, dostał się do wnętrza domu skąd ukradł piłę spalinową. Następnym razem, po odciągnięciu drzwi wejściowych, dostał się do wnętrza garażu, z którego ukradł walizkę z kluczami, szlifierkę kątową, szlifierkę podręczną oraz wiertarkę – mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

- Policjanci ustalili, że sprawcą jest Dawid K.. W trakcie czynności służbowych okazało się także, iż 25 – latek ukradł jeszcze spod jednego z iławskich sklepów rower. Mężczyzna został zatrzymany. Wczoraj przedstawiono mu zarzuty, do których się przyznał. Funkcjonariuszom udało się także odzyskać część skradzionych rzeczy. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik policji.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5