Okradali firmę z Susza. Zostali zatrzymani

2014-01-20 09:48:32(ost. akt: 2014-01-20 09:53:53)
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież wózków szynowych, podajników rolowych i innych elementów metalowych jednej z firm na terenie Susza. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
- Policjanci z Susza zostali poinformowani o kradzieży wózków szynowych, podajników rolowych i innych elementów metalowych jednej z firm na terenie Susza. Policjanci od razu pojechali na miejsce zdarzenia. W wyniku podjętych działań ustalili sprawców kradzieży. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Susza i gminy Susz – mówi Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Iławie.

- Jak ustalili funkcjonariusze Paweł B., Waldemar T. oraz Ryszard H. uzyskane elementy metalowe sprzedawali w punkcie skupu złomu. Wartość strat została oszacowana na ponad 5000 zł. Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, lecz niektóre nie nadają się do dalszego użycia z powodu znacznego zniszczenia. Kodeks karny za samo przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik prasowy.

jas
d.jaskulski@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5