Poszukiwanego iławianina złapali w Warszawie


2014-01-16 12:35:23(ost. akt: 2014-01-16 16:37:06)

Autor zdjęcia: kpp Iława

Iławscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy zatrzymali poszukiwanego trzema listami gończymi, który unikał wymiaru sprawiedliwości. Sąd szukał iławianina Pawła Sz. za wielokrotne oszustwa. Mężczyzna zostanie odkonwojowany do aresztu śledczego gdzie spędzi najbliższe sześć miesięcy.

Paweł Sz. został zatrzymany dzisiejszej nocy. 34-letni mieszkaniec Iławy ukrywał się na terenie Warszawy, był kompletnie zaskoczony pojawianiem się policjantów. Mężczyzna od dziewięciu miesięcy był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności.

— Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań iławskiej policji dzięki pracy operacyjnej ustalili, że Paweł Sz. od wielu miesięcy przebywa na terenie Warszawy, jednak często zmienia swoje miejsce zamieszkania. 34-latek pomimo warunkowego zwolnienia nie stosował się do postanowienia sądu, w związku z tym kara został mu odwieszona. Mężczyzna jednak dobrowolnie nie chciał się stawić do aresztu śledczego. W czasie zatrzymania nie stawiał oporu, był bardzo zaskoczony pojawieniem się policjantów. Iławianin był poszukiwany za oszustwa trzema listami gończym wydanymi przez Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów, Warszawa Śródmieście oraz Sąd Rejonowy w Pruszkowie — mówi Joanna Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa iławskiej policji. Natomiast zalewscy policjanci zatrzymali Tomasza Z., który nie chciał się stawić do zakładu karnego. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie zarządzenia ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Iławie.

43–letni mieszkaniec gminy Zalewo ma do odbycia karę trzech miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo kradzieży z włamaniem. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym.red.

ilawa@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5